کد خبر: 452777 A

میرزابیگی خبر داد:

محمد میرزابیگی گفت: هرگونه فعالیت به عنوان پرستار در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و دیگر مراکز درمانی منوط به دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای خواهد بود.

به گزارش ایلنا، معاون پرستاری وزارت بهداشت در آستانه روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: از ابتدای امسال ۱۰ هزار نفر از پرستاران که مدارک‌شان را تحویل داده‌اند پروانه صلاحیت حرفه‌ای دریافت کردند و سال آینده نیز ۱۰ هزار پرستار دیگر این پروانه را دریافت خواهند کرد.

وی بازآموزی را  مهمترین شاخص در اعطای پروانه صلاحیت حرفه‌ای به پرستاران ذکر کرد و گفت: براساس قوانین مربوط به این حوزه، از این پس تنها پرستارانی که این پروانه را اخذ کرده باشند می‌توانند در چارچوب این حرفه و تحت عنوان پرستار در جامعه فعالیت کنند و هرگونه فعالیت به عنوان پرستار در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و دیگر مراکز درمانی منوط به دریافت این پروانه است.

میرزابیگی با اشاره به ایجاد معاونت پرستاری برای اولین بار در وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: معاونت پرستاری یکی از دغدغه‌های پرستاران و فعالان این حوزه بود که ما از سال ۷۵ پیگیر اجرایی شدن آن بودیم و خوشبختانه این آرزو با حمایت مسئولان و مقام عالی وزارت در این دولت محقق شد.

وی با اشاره به سطح‌بندی خدمات پرستاری در دو سطح خدمات حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای در این دوره، به عنوان یکی از مهمترین اقدامات این معاونت، خاطرنشان کرد: حدود 60 درصد خدمات پرستاری تخصصی و در سطح حرفه‌ای و 40 درصد آن خدمات اولیه و غیرحرفه‌ای است.

محمد میرزابیگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر