کد خبر: 452853 A

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی:

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: نقش معلمان در تضمین آینده جامعه اساسی و تعیین کننده است.

به گزارش ایلنا، مسعود پزشکیان در آئین تجلیل از برترین های کنکور ناحیه 3 که در سالن آمفی تئاتر تالار معلم تبریز برگزار شد، اظهارکرد: بزرگترین افتخار والدین در ابعاد کوچکتر، و جامعه در بعد وسیع، موفقیت و کسب مدارج عالی فرزندان است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مسیر موفقیت انسان ها، بدون تردید نقش مربی و معلم تعیین کننده و غیر قابل انکار است.

وی خاطرنشان کرد: امروز تعالیم معلمان تا اندازه ای موثر است که حتی این مهم تعلیم و تربیت والدین در منزل را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

پزشکیان با بیان اینکه هدف آموزش و پرورش انتقال محفوظات نیست، بیان کرد: یاد گرفتن زمانی ارزشمند خواهد بود که منجر به فهمیدن و عمل به آموزه ها باشد.

وی با اشاره به توصیه های قرآن بر آموختن علم و عمل، بیان کرد: تمامی تلاش ها در آموزش و آموختن می بایست در جهت حذف موانع سر راه صرف شود چرا که تنها راه رسیدن به عزت ملی این راه است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: حیات و زندگانی بشر بستگی به علم و عمل به آن دارد و اگر عمل به علم با اخلاص و صداقت همراه باشد کارساز خواهد بود.

پزشکیان با بیان اینکه هدف خلقت، تکامل انسان در راستای خدمت به خلق است، افزود: نباید به آموخته های خود قانع باشیم و ضرورت دارد که تلاشی مضاعف در این حوزه داشته باشیم.

وی با بیان این که نقش معلمان در تضمین آینده جامعه اساسی و تعیین کننده است،گفت: امروزه در دنیا، کشورهایی از نظر علمی صاحب کرسی هستند که حرفی برای گفتن داشته باشند.

 

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر