کد خبر: 453301 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران به ایلنا خبر داد:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از حریق گسترده در پالایشگاه جنوب تهران خبر داد.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه ساعت 19 دقیقه بامداد آتش‌سوزی مخازن نفتی پالایشگاهی در جنوب تهران، واقع در خیابان شهید رجایی اعلام شد، گفت: 19 ایستگاه آتش‌نشانی، چندین دستگاه تانکر آب، خودروی‌های کف، خودروی تنفسی، فوماتیک، لودر و جرثقیل به محل آتش سوزی اعزام شدند.

وی افزود: محل حادثه مخزن نفتی با حدود 500 هزار لیتر نفت خام بود که کاملا در آتش شعله‌ور بوده و حجم زیاد شعله‌ها از فواصل دور قابل رویت بود.

ملکی با تاکید بر اینکه آتش در حال سرایت به مخزن بزرگ کناری که حاوی مواد قابل اشتعال بود، افزود: در اثر حرارت این مخزن «دفرمه» شده و حالت شکستگی گرفته بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اظهار داشت که آتش‌نشانان عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و از سرایت آتش به اطراف جلوگیری به عمل آوردند که ساعت 4:15 دقیقه صبح آتش کاملا خاموش شده و در ساعت 5:35 دقیقه صبح نیز عملیات ایمن‌سازی و خنک‌سازی محل به پایان رسید.

وی با تاکید بر اینکه در این عملیات بیش از 45 خودروی آتش‌نشانی و 120 آتش‌نشان حضور داشتند، گفت: این حادثه مصدومیت و تلفات جانی به دنبال نداشته، ولی خسارت مالی زیادی برجای گذاشته است.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر