کد خبر: 456841 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران گفت: از عملکرد رسانه ملی در حادثه پلاسکو نمی‌توان به راحتی گذشت، زیرا استراتژی آنها جانبدارانه بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ ولی‌الله شجاع‌پوریان با اشاره به جلسه‌ای که روز یکشنبه با حضور شهردار تهران درباره حادثه پلاسکو برگزار شد، گفت: در حالی که امام خمینی بارها در صحبت‌های خود از مردم عذرخواهی کردند؛ می‌بینیم که فرهنگ عذرخواهی در اندیشه بسیاری از مسئولان ما مغفول مانده است.

شجاع‌پوریان افزود: از عملکرد رسانه ملی در حادثه پلاسکو نمی‌توان به راحتی گذشت، زیرا استراتژی آنها جانبدارانه بود.

وی همچنین با اشاره به آزمون استخدامی در شهرداری گفت: باید با مکاتبه با آقای نوبخت و دولت در حفظ حق پرسنل شهرداری و شورای شهر کوتاه نیاییم.

شجاع‌پوریان با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: نحوه مدیریت بحران ما به بحران مدیریت تبدیل شده است. با وجود همه این خسارات هنوز افکار عمومی منتظر است تا ببینند؛ سرانجام کدام فرد یا نهاد بخشی از تقصیرهای احتمالی را بر عهده می‌گیرد. اگر همه نهادها وظیفه خود را به خوبی انجام دهند و تجهیزات و تخصص کافی وجود دارد پس چگونه یک حریق سبب ریزش و کشته شدن 20 انسان شده است؟

وی اظهار کرد: روز یکشنبه شهردار محترم به بیان برخی مسائل و اتهامات پرداخت و اعضای محترم نیز بنا بر رسالت نظارتی خود پرسش‌هایی را مطرح کردند برخی برای تطهیر مدیریت شهری به فرافکنی پرداختند و عجیب بود که به جای لزوم پاسخگویی به دنبال زدن مدال افتخار بودند.

شجاع پوریان خاطرنشان کرد: برخی پرسشگری اعضای شورا را سیاسی کاری عنوان کردند. اگر با هر اتفاقی عده‌ای، پرسشگری طرف مقابل را سیاسی کاری بداند پس نقش نظارتی و کنترلی شورا چگونه محقق می‌شود؟

این عضو شورای شهر افزود: مقام معظم رهبری نیز همواره به ترویج فضای پرسشگری تاکید داشتند و اشاره کردند هیچ کس مصونیت آهنین ندارد از طرفی از عملکرد رسانه ملی نیز نمی‌توان به راحتی گذشت، زیرا که استراتژی جانبدارانه رسانه ملی باعث کاهش تاثیرگذاری و پیشی گرفتن رسانه‌های بیگانه و کانال‌های شخصی بود و در موقع حادثه نیز رسانه ملی تنها چند عضو شورا را می‌شناخت که به صورت تکراری و چرخشی در برنامه‌ها حضور می‌یافتند.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه ممکن است؛ حوادث مختلفی در شهر تهران هر لحظه اتفاق بیفتد، گفت: باید به فکر پیش بینی این بحران‌ها باشیم ناوگان امداد ما نیاز به تجهیزات دارد و لازم است نقاط حادثه خیز شناسایی و مخاطرات احتمالی رفع شود.

وی ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی به ناوگان هوایی نیاز دارد و شهروندان نیز باید به فرهنگ مقابله با بحران مجهز شوند.

شجاع‌پوریان در پایان تاکید کرد: مدیریت شهری به جای کار کردن در موضوعاتی که به او مربوط نیست باید به دنبال مسئولیت‌های خود باشد و شورا نیز وظایف نظارتی خود را انجام دهد تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

 

ولی‌الله شجاع‌پوریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر