کد خبر: 456874 A

در مجموع 29 باند متلاشی شده است که 10 باند مربوط به سرقت منازل، 10 باند مربوط به زورگیری و باقی باندها مربوط به سرقت خودرو و لوازم خودرو است.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ سردار عباسعلی محمدیان (رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ) درخصوص دستگیری سارقان تهران در ماه‌های انتهایی سالجاری در جمع خبرنگاران گفت: پلیس تهران همانطور که به شهروندان تهرانی قول داده بود سارقان شهر تهران را تا پایان سال دستگیر کند؛ این امر انجام شد. باتوجه به اینکه به ماه‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم و تردد مردم در پاساژها بیشتر می‌شودد؛ پلیس آگاهی سعی کرده با دستگیری 140 سارق در قالب 29 باند؛ محیط شهر تهران را امن‌تر کند.

سردار محمدیان با اشاره به باندهای منهدم شده؛ خاطرنشان کرد: در مجموع 29 باند متلاشی شده است که 10 باند مربوط به سرقت منازل، 10 باند مربوط به زورگیری و باقی باندها مربوط به سرقت خودرو و لوازم خودرو است.

رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به سارقان دستگیر شده؛ ادامه داد: در پاتوق‌های این سارقین گوشی‌ موبایل، لوازم خودرو کشف شده است. به تعدادی از مالباختگان که اطلاعات خود را به پلیس آگاهی داده بودند؛ اطلاعه داده می‌شود که برای شناسایی اموال خود اقدام کنند و باقی اموال کشف شده از طریق اطلاع رسانی که همکارانم انجام می‌دهند به صاحبان بازگردانده می‌شود.

سردار محمدیان به آمار سارقان سابقه‌دار اشاره کرد و گفت: در مجموع سارقان دستگیر شده 53 درصد دارای سابقه کیفری بودند و باقی آنها برای اولین بار است که دستگیر می‌شوند. ما در سال جاری 13 درصد کاهش آمار سرقت داشته‌ایم.

وی درخصوص سارقان دستگیر شده ادامه داد:‌ تمامی سارقان دستگیر شده مرد بودند و تنها یک زن در میان آنها وجود داشت و علت دستگیری این زن سرقت خودرو بوده است. او در عادی سازی محل سرقت با یک مرد همکاری داشته و به این ترتیب دست به سرقت خودروها می‌زدند.

پلیس آگاهی تهران بزرگ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر