کد خبر: 456876 A

یک کارشناس گفت: دولت در پیاده‌سازی سیستم‌های ضد حریق بر روی اتوبوس‌های ناوگان دولتی خیلی کُند عمل می‌کند.

به گزارش ایلنا، موتور یکی از اتوبوس‌های خط 440 در نزدیکی ایستگاه مرکزی منطقه تجاری سیدنی آتش گرفت و خیابان «جورج» مسدود شد ولی بنا به گفته آتش‌نشانان، کسی در این حادثه آسیب ندیده است.

این آتش‌سوزی در حالی به وقوع پیوست که اتحادیه «صنعت تراموای ریلی و اتوبوس استرالیا» پس از حریق اتوبوس دیگری در پل «بندرگاه سیدنی» در ماه سپتامبر و ترافیک سنگین ناشی از آن، درباره خطر آتش‌سوزی اتوبوس‌های فرسوده ناوگان سیدنی هشدار داده بود. در پی آتش‌سوزی آن اتوبوس در پل «بندرگاه»، اتحادیه خواستار استعفای وزیر حمل و نقل «نیو ساوت ولز» شده بود.

دبیر بخش اتوبوس این اتحادیه گفت: «از این آتش‌سوزی می‌شد اجتناب کرد، اما دولت در پیاده‌سازی سیستم‌های ضد حریق بر روی اتوبوس‌های ناوگان  دولتی خیلی کُند عمل می‌کند.»

وی در ماه سپتامبر گفته بود: «احتمال آتش‌سوزی اتوبوس‌ها همواره وجود دارد ولی اگر این خودروها به سیستم اطفای حریق مجهز گردند، دیگر مشتعل نمی‌شوند و آتش نمی‌گیرند. با نصب سیستم اطفا، نازل‌هایی در قسمت موتور قرار می‌گیرند که در زمان گرم شدن بیش از حد موتور، مواد بازدارنده آتش را به طور خودکار در موتور آزاد و وقوع آتش‌سوزی را متوقف می‌کنند. موتور تمام اتوبوس‌ها در حرارت بسیار بالایی کار می‌کند و دلایل زیادی می‌تواند منجر به آتش گرفتن محفظه موتور شود.»

دولت «نیو ساوت ولز» با تجهیز صدها دستگاه اتوبوس به سیستم اطفای حریق، در حال بهینه‌سازی وضعیت آنهاست.

حریق اتوبوس در سیدنی استرالیا

حریق اتوبوس در سیدنی استرالیا

استرالیا سیدنی حریق اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر