کد خبر: 457099 A

مدیرعامل بنیاد برکت از ایجاد ۱۸۰ هزار فرصت شغلی توسط این بنیاد در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، عارف نوروزی در سومین همایش ملی مدیریت جهادی ضمن ارائه گزارشی جامع از فعالیت‌ها و دستاوردهای بنیاد برکت در حوزه مدیریت جهادی، از ایجاد ۱۸۰ هزار فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در سراسر کشور خبر داد. 

مدیرعامل بنیاد برکت، ضمن گرامیداشت ایام دهه‌ فجر به تببین دستاوردهای این بنیاد در راستای محرومیت‌زدایی در مناطق کمتر توسعه‌یافته در راستای منویات مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: کمک به توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، توسعه فضاهای آموزشی، مراکز فرهنگی و مذهبی، ارتقای سطح سلامت و گسترش مراکز بهداشتی و درمانی، ارایه خدمات حمایتی و بیمه‌ای به محرومان از جمله مأموریت‌های بنیاد برکت است.

وی افزود: بنیاد برکت به تبعیت از سبک مدیریتی جهادی، خود را متعهد می‌داند ضمن نقش‌آفرینی در چارچوب اقتصاد مقاومتی و صیانت از کرامت انسانی به ارتقای معیشت محرومان کمک کند.

مدیرعامل بنیاد برکت با بیان این‌که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای فرامین امام و رهبری توجه ویژه‌ای به ایفای مسئولیت های اجتماعی در مناطق کمتر توسعه‌یافته توسط بنیاد برکت دارد، عنوان کرد: در همین راستا در سال ۹۵ اقدامات متعددی انجام شده است که سفرهای متعدد استانی، دیدار با مردم برای کمک به توسعه مناطق محروم، تکریم از خانواده شهدای حرم و مدافعین حرم، خدمت‌رسانی به دو میلیون زائر کربلا در اربعین حسینی از این جمله‌اند.

مدیرعامل بنیاد برکت در خصوص اقدامات توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی بنیاد برکت گفت: در بخش کمک به توانمندسازی و کارآفرینی در مناطق محروم بر اساس مدل اقتصاد مقاومتی و درنظر گرفتن شاخص‌هایی چون تولید ملی تلاش کرده‌ایم شرایط فعالیت برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در مناطق محروم را تسهیل کنیم. تاکنون مشارکت با کارآفرینان در ۳۰۰ طرح توانمندسازی اقتصادی در ۳۱ استان کشور با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۴ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال تحقق یافته است. اقدامی که ثمره‌ی آن ایجاد فرصت شغلی پایدار برای بیش از ۱۸۰ هزار نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم است.

بنیاد برکت با سرلوحه قرار دادن سیاست عدم تصدی‌گری و عدم ماندگاری، تاکنون از ۱۵۰ طرح خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان محلی واگذار کرده است.

نوروزی ادامه داد: تاکنون ۲۴ هزار و ۷۱۰ پروژه متوسط و کوچک در حوزه‌های زیربنایی، ساخت مدرسه، مسجد، مراکز فرهنگی و مذهبی، مسکن محرومین، بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی بنیاد برکت در دست اقدام است.

نوروزی با اشاره به اجرای طرح‌های زیربنایی عمرانی و ساخت مساجد، مدارس و مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق محروم گفت: با توجه به ضرورت توزیع عادلانه امکانات در مناطق کمتر توسعه‌یافته تفاهم‌نامه اجرای ۲۴ هزار و ۷۱۰ پروژه منعقد شده که ۶۵۰۰ مورد به نتیجه رسیده است و ۱۸ هزار و ۲۱۰ پروژه دیگر در دست اجراست.

وی افزود: اکنون فعالیت در زمینه توسعه کامل در جزیره هرمز، نهبندان، سروآباد، بیجار و سرباز آغاز شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت به برنامه ساخت و تجهیز ۱۰۰۰ مدرسه در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: این برنامه از اقدامات ماندگار بنیاد برکت است. قرارداد ساخت ۱۰۰۰ مدرسه با ۵۵۰۰ کلاس درس و اعتبار ۴۲۵ میلیارد تومان عملیاتی شده تا ۱۴۰ هزار دانش‌آموز در ۱۵۰۰ روستا آسوده خاطر زیرسقف کلاس‌های درس استاندارد تحصیل کنند. در قالب این برنامه تاکنون ۸۰۰ مدرسه با ۴۴۰۰ کلاس درس افتتاح شده است.

نوروزی همچنین به قرارداد ساخت ۸۰۰ مسجد، حسینیه، دارالقران، حوزه علمیه و خانه عالم اشاره و عنوان کرد: از این تعداد تاکنون ساخت ۶۰۵ واحد از جمله ۴۵۰ مسجد، ۲۵ حوزه علمیه و دارالقران و ۱۳۰ خانه عالم به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های ما ساخت ۲۱ هزار و ۵۰۰ مسکن ایمن با اعتبار ۶۴۵ میلیارد تومان بود و ۴۲۰۰ خانواده طعم شیرین خانه‌دار شدن را چشیده‌اند و ۱۵۰۰ مسکن دیگر نیز طی یک ماه آینده آماده بهره‌برداری می‌شوند.

مدیرعامل بنیاد برکت اجرای ۱۲۶۹ طرح زیربنایی نظیر آب‌رسانی، برق‌رسانی، پل‌سازی و... با صرف اعتبار ۷۰۳ میلیارد تومان را از دیگر طرح های این بنیاد دانست و گفت: در حوزه سلامت نیز مجری ساخت ۱۰ بیمارستان با ظرفیت ۱۲۴۳ تخت در ۱۰ شهر محروم از جمله نی‌ریز، گرمسار، مینودشت، میانه، بانه، درگز، فردوس و قرچک بودیم و قرارداد ساخت دو مرکز جامع سرطان سطح ۳ در سال ۹5 نیز منعقد شده است.

نوروزی افزود: بیمه اقشار محروم نیز از خدمات دیگر ماست و تاکنون ۲۵۰ هزار انواع بیمه‌نامه صادر شده است. هم‌چنین ۹۰ گروه جهادی مورد پشتیبانی ما قرار گرفته‌اند. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۴۰۰۰ روستا را تحت تأثیر خدمات خود قرار داده و موفق شده است نیاز ۲۰۰۰ روستا را به‌طور کامل، ۱۲۰۰ روستا را به میزان ۷۵ درصد و ۸۰۰ روستا را تا ۵۰ درصد برطرف کند.

در پایان این همایش ضمن تجلیل از خانواده معظم شهدا، مدیران برگزیده جهادی در سال ۹۵ نیز معرفی شدند. به عارف نوروزی مدیرعامل بنیاد برکت نیز نشان مدیران برگزیده جهادی سال ۹۵ اعطا شد.

 

مدیرعامل بنیاد برکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر