کد خبر: 457107 A

"محمد چهل ساله" که به مواد شیمیای اعتیاد داشت پس اینکه در درگیری با مادرش صورتش زخمی شد، مادرش را به قتل رساند و با بنزین جسد مادرش را به آتش کشید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در اواسط بهمن ماه سال جاری یک جسدی در حاشیه ی روستایی به‌نام چهل گیز کشف شد و اطلاعات آن به کلانتری 174 قیام دشت اعلام شد، با حضور مأمورین در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به یک خانم با لباس بیرون است که از ناحیه کمر به بالا دچار سوختگی شدید شده است، این سوختگی باعث شد تا هویت جسد قابل شناسایی نباشد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور رئیس شعبه 101 دادگاه خاوران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کاراگاهان در محل کشف جسد حاضر می‌شوند

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پس از حضور در محل کشف جسد، اطلاع پیدا کردند که راننده یک دستگاه کامیون موفق به کشف جسد شده است. راننده کامیون در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 13:45 در جاده فرعی منتهی به معدن، در حال تردد بودم که یک دستگاه "خودرو زرد" رنگ را بالای جاده معدن مشاهده کردم، تعجب کردم چراکه این جاده صرفا محل تردد کارگران معدن است و آنها نیز به علت شرایط جاده ، کمتر از خودرو شخصی استفاده می‌کنند . با نزدیک شدن به خودرو زرد رنگ متوجه شدم که خودرو تاکسی است؛ در حالیکه فاصله زیادی با تاکسی نداشتم ، تاکسی شروع به حرکت کرد و من در آن لحظه تنها موفق به برداشتن قسمتی از شماره پلاک آن شدم. هنوز تاکسی را در آیینه کامیون می‌دیدم که متوجه دودی در حاشیه جاده شدم. توقف کردم و نزدیک‌تر رفتم که ناگهان جسدی را در داخل یک گودال مشاهده کردم که از ناحیه بالا تنه سوخته بود که بلافاصله به پلیس 110 زنگ زده و موضوع را به پلیس اطلاع دادم.

هویت جسد شناسایی می‌شود

همزمان با آغاز تحقیقات جهت کشف پرونده جسد کشف شده، خانمی با مراجعه به کلانتری 151 یافت آباد به مأمورین اعلام کرد که مادرش به هویت مشخص ( 62 ساله ) در مورخه 17/11/1395 از خانه‌اش خارج شده و دیگر مراجعتی نداشته است؛ همزمان با تشکیل پرونده این خانم 62 ساله در پایگاه پنجم پلیس آگاهی، کارآگاهان اداره دهم با بررسی پرونده‌ها موفق به شناسایی هویت جسد کشف شده در منطقه قیام دشت شدند.

پسر قربانی دستگیر شد

در تحقیقات از خانواده قربانی ، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که پسر بزرگ قربانی بنام محمد . ح ( 40 ساله ) با یک دستگاه خودرو تاکسی زردرنگ به شماره انتظامی ایران 33/**** ت 42 کار می‌کند .

کارآگاهان اداره دهم با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از راننده کامییون ( ثبت ناقص شماره پلاک تاکسی توسط راننده کامیون )، تاکسی متعلق به پسر مقتوله ( محمد . ح ) و دیگر اقدامات پلیسی اطمینان پیدا کردند که تاکسی مشاهده شده در جاده معدن متعلق به فرزند قربانی است، ماموران پلیس در ساعت 13:00 مورخه 18/11/1395 اقدام به دستگیری "محمد . ح" در محل سکونتش در خیابان 17 شهریور کردند. در همان زمان دستگیری مشخص شد که "محمد . ح" اعتیاد شدیدی به مصرف شیشه و تریاک دارد .

پسر به قتل مادرش اعتراف کرد

در شرایطی که "محمد . ح در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جرمی شده بود اما در ادامه تحقیقات، بازجویی و پس از ارائه دلایل و مدارک غیرقابل انکار از سوی کارآگاهان متهم به ناچار لب به اعتراف گشود و به قتل مادرش اعتراف کرد .

"محمد . ح"که آثار درگیری با مادرش ( خراشیدگی روی صورت ) هنوز کاملا مشهود بود، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: روز حادثه به تصور اینکه مادرم قصد رفتن به بیمارستان دارد، به دنبال او رفتم تا او را به بیمارستان ببرم. ابتدای اتوبان آزادگان بود که متوجه شدم او قصد دارد تا مرا برای ترک اعتیاد به مرکز درمانی ببرد. با او درگیر شدم و ابتدا گردنش را گرفته بودم که او به صورتم چنگ انداخت. ناگهان با پیچ گوشتی داخل ماشین، چندین ضربه به پهلو و کمرش وارد کردم که باعث مرگ او شد. بی هدف در داخل بزرگراه در حال حرکت بودم که داخل یک جاده فرعی شدم و همچنان به راه خود ادامه دادم تا نهایتا در قسمتی از جاده توقف کرده و جسد مادرم را در گودالی در حاشیه رها کردم. با بنزینی که همیشه در صندوق عقب ماشین قرار داشت ، جسد مادرم را به آتش زدم. ناگهان متوجه شدم که یک کامیون از پائین جاده در حال نزدیک شدن به من می باشد که بلافاصله سوار ماشین شدم و محل حادثه را ترک کردم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت خانوادگی، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

قتل مادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر