کد خبر: 457108 A

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر نقش مهم نیروی انسانی در پلیس راهور، گفت: هرچند با ورود فناوری های جدید کار آسان تر شده اما کنترل و نظارت کارکنان پلیس راهور بسیار تعیین کننده است.

 به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سرلشکر " باقری" همزمان با ایام الله دهه فجر در بازدید از پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم خدمات رسانی به مردم است، اظهار کرد :آن چه در خدمت رسانی به مردم حائز اهمیت است و همواره باید مورد توجه قرار بگیرد " اخلاق مداری " و " تکریم مردم" است.

وی با تقدیر از تلاش فرماندهان و کارکنان ناجا در خدمات دهی به مردم، افزود : همواره باید تلاش مسئولان، ارائه شایسته ترین خدمات به مردم باشد، چراکه مردم صاحبان اصلی این نظام و انقلاب هستند و آنچه که موجب پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم راه شهدا در کشور است ؛ پشتیبانی مردم از نظام و کشور می باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور در ادامه با اشاره به نقش تجهیزات به روز و فناوری در ارتقاء خدمات دهی به مردم بیان کرد: تزریق تجهیزات به روز و استفاده از تکنولوژی در کنار "دانش محوری" در پیشبرد ماموریت ها موثر است.

وی ادامه داد : به کارگیری فناوری در پیشبرد اهداف نیروهای مسلح موثر بوده  و امروزه تزریق تجهیزات نوین به "مدیریت ترافیک" نیز کمک شایانی کرده است ؛ چراکه دیگر نمی توان با تیکه بر روش های سنتی و نیروی انسانی موفق بود.

 سرلشکر باقری خاطر نشان کرد: هرچند نمی توان نقش فناوری را انکار کرد اما "نظارت" بر ماموریت ها و روند اجرای برنامه ها نیز باید از اولویت های اصلی باشد.

عالی ترین مقام نظامی در ستاد کل نیروهای مسلح بر تدوین طرح های "کوتاه ، میان و بلند مدت" در اجرای برنامه های انتظامی و راهور تاکید کرد و گفت :  باید مطابق با نیاز های جامعه و "آینده نگری" ، طرح های کاربردی اجرایی شود، بویژه در حوزه راهور طرح هایی تعریف و اجرایی شود که به تسهیل عبور و مرور و فرایند مدیریت ترافیک کمک کند.

وی براستفاده از تجربیات سایر کشورها به منظورمدیریت ترافیک و تردد خودروها تاکید کرد و افزود :در این راستا باید طرح های " میان مدت " آماده و اجرایی شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه مدیریت ترافیک صرفا با اقدامات ناجا به نتیجه دلخواه نمی رسد و نیازمند همکاری معاونت حمل و نقل شهرداری و حمایت دولت است ، مطرح کرد : بهبود شرایط ترافیکی از اولویت هاست، که خوشبختانه با تلاش نیروی انتظامی اقدامات مطلوبی در این حوزه صورت گرفته و باید شاهد تداوم اجرای برنامه های "راهبردی و کاربردی" باشیم.

گفتنی است در این نشست فرمانده نیروی انتظامی سردار "حسین اشتری " ، جانشین فرمانده ناجا سردار "اسکندر مومنی" ، رئیس پلیس پایتخت سردار " حسین ساجدی نیا " ، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزگ سردار "  محمد رضا مهماندار " و جمعی دیگر از مسئولان ارشد ناجا حضور داشتند.

 

فناوری‌های نوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر