کد خبر: 457845 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

نماینده مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی در مورد آلودگی هوای خوزستان گفت: انتظار داریم در برداشت آب از سرشاخه‌های کارون تجدیدنظر شود، زیرا این کار سبب خشک شدن تالاب‌ها و ایجاد بستر برای بروز پدیده گرد و غبار می‌شود.

علی عسگر ظاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد افزایش روزهای آلوده در خوزستان گفت: تعداد کانون‌های گرد و غبار در خوزستان زیاد است و وقتی حقآبه تالاب‌ها کم می‌‌شود و شاهد خشک شدن آنها هستیم و از طرفی صنعت در شرایط محیطی تغییراتی به وجود می‌آورد؛ بدیهی است که بستر ایجاد گرد و غبار به وجود ‌می‌آید.

وی با بیان اینکه اکنون زمستان و فصل بارندگی است، اظهار کرد: به طور حتم شاهد مشکلات بیشتری در تابستان خواهیم بود.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان افزود: انتظار داریم؛ در برداشت آب از سرشاخه‌های کارون تجدیدنظر کنند، زیرا این کار سبب خشک شدن تالاب‌ها و ایجاد بستر برای بروز پدیده گرد و غبار می‌شود.

ظاهری ادامه داد: گرد وغبار علاوه بر سلامتی انسان‌ها به صنعت کشاورزی و کسبه نیز ضرر می‌زند و همچنین سبب مهاجرت کسانی که مقداری بضاعت مالی دارند از استان خوزستان می‌شود.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در همه دنیا نوار مرزی را تقویت می‌کنند و امکانات می‌دهند تا مردم در آنجا بمانند، اما به این مسائل بی‌توجه هستیم.

ظاهری با بیان اینکه خشکسالی نیز بر افزایش کانون‌های گرد و غبار افزوده‌است، گفت: این آلودگی هوا زندگی مردم را سخت کرده و سبب ایجاد بیماری‌های صعب‌العلاج و تنفسی شده است، این گرد وغبار مطمئنا زمینه بیماری‌هایی همچون حساسیت‌ را افزایش می‌دهد، بطوریکه سبب شده‌است به وفور شاهد بیماران تنفسی باشیم.

وی با تاکیدبراینکه شخص رئیس‌جمهور خود مسوولیت آلودگی اهواز را بر عهده بگیرد، افزود: اگر قرار است؛ هماهنگی بین‌بخشی برای حل این مشکل میان محیط زیست، سازمان برنامه‌ریزی، وزارت نیرو وزارت جهاد و ...  ایجاد شود یا اعتباری برای درختکاری تعلق گیرد، بالاخره از جایی این کارها باید شروع شوند، ما نیز توقع نداریم که یک شبه مشکل حل شود.

ظاهری با بیان اینکه هوای پاک اصلی‌ترین نیاز هر موجود است، تاکید کرد: مسوولان چرا آن طور که باید  اقدامی نمی‌کنند؟ هوای سالم حق  مردم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان خوزستان از این وضعیت بسیار ناراحت هستند و اعتراض دارند، چرا که ما انتظار نداریم که دوستان به این مساله بی‌توجه باشند. البته همه ما در  مجلس، دولت و حتی مردم باید کمک کنیم تا این معضل حل شود.

آلودگی هوای خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر