کد خبر: 462539 A

معاون شهردار تهران:

معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران گفت: رسیدگی به وضعیت ذی‌نفعان واحدهای تجاری جنب ساختمان پلاسکو پس از رفع موانع حقوقی و ابلاغ دستگاه قضا به شهرداری تهران به سرعت انجام خواهد شد.

به گزارش ایلنا، ناصر امانی، معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران، در پی برخی اظهارات در صحن علنی شورا در خصوص وضعیت کسبه واحدهای تجاری جنب ساختمان پلاسکو، با اذعان به حق نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران در بیان مطالب در قالب تذکرات، هدف خود از توضیحاتش را تنها رفع ابهام از برخی موضوعات مطرح شده عنوان کرد و گفت: اینکه گفته شود به وضعیت افراد ذی نفع در ساختمان ضلع شرقی پلاسکو که در جریان عملیات امداد و آواربرداری با مجوز نماینده دستگاه قضا تخریب گردید، رسیدگی نمی شود نشات گرفته از عدم اطلاع از آخرین اقدامات شهرداری تهران در این خصوص است.

معاون شهردار تهران گفت: شهردار تهران در آخرین روز عملیات امداد و آواربرداری به شهردار منطقه 12 دستور رسیدگی و پیگیری موضوع بازسازی این واحدهای تجاری را صادر نمودند و شهرداری منطقه هم با کلیه کسانی که خود را در این واحدهای تجاری ذی‌حق می‌دانستند جلسه گذاشت و نقطه نظرات آنها را جمع‌آوری کرد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران ادامه داد: حقیقت آن است که ما با چهار دسته در خصوص این واحدهای تجاری مواجه شدیم. بنیاد به عنوان مالک اصلی ساختمان پلاسکو، مالکین واحدهای تجاری، دارندگان سرقفلی و مستاجران. اینکه شهرداری تهران باید وفق خواست کدامیک از این افراد حقیقی و حقوقی نسبت به بازسازی واحدهای تجاری اقدام نماید، معضل شهرداری تهران است.

معاون شهردار تهران در پایان گفت: با توجه به این شرایط و با رایزنی با نماینده قوه قضائیه مقرر شد این موضوع بررسی و پس ازجمع بندی به شهرداری تهران اعلام شود و شهرداری تهران در چهارچوب نظر قوه قضائیه خود را ملزم و متعهد به بازسازی و نوسازی این واحدهای تجاری می‌داند و بدیهی است پیش از این تعیین تکلیف حقوقی نمی‌توان در این خصوص اقدامی کرد.

 

شهرداری تجار پلاسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر