کد خبر: 462668 A

مدیرکل کمیته امداد استان تهران مطرح کرد:

طی ۱۰ ماهه امسال برای بیش از یک هزار و ۴۵ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد کاریابی شده که از این تعداد ۸۰۵ نفر زن و بقیه مرد هستند.

به گزارش ایلنا ، محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه ایجاد اشتغال و توانمند سازی خانواده‌های تحت حمایت از رویکردهای اصلی کمیته امداد است، افزود: این روند به صورت جدی در حال پیگیری و اجرا است، به صورتی که خانواده هایی که توان اشتغال دارند پس از استعداد سنجی ، آموزش و پرداخت تسهیلات خودکفایی جهت ایجاد شغل و درآمد اقدام می‌کنند تا به خودکفایی برسند.

وی افزود: براساس استعداد سنجی های انجام شده، بیش از 87 هزارمددجوی تحت حمایت این نهاد مورد سنجش شغلی برای ورود به بازار کار قرار گرفته اند.

ولیئی با بیان اینکه مددجویان با فراگرفتن آموزش های لازم در مراکز فنی و حرفه‌ای از طریق موسسه‌های کاریابی و شرکت های خدماتی به صورت مستقیم به کارفرمایان معرفی و مشغول به کار می‌شوند، تصریح کرد: کارفرمایان با مراجعه به کمیته امداد می‌توانند نسبت به ارائه درخواست نیروی کار اقدام کرده و  از بسته تشویقی کاریابی این نهاد بهره‌مند شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران خاطرنشان کرد: کمیته امداد به جهت ایجاد انگیزه برای کارفرمایان، دفاترکاریابی و فراهم سازی زمینه اشتغال مددجویان تحت حمایت، بسته های تشویقی در نظر گرفته است که مطابق آن در سال اول ۱۰۰ درصد بیمه حق کارفرما و در سال دوم ۵۰ درصد آن توسط کمیته امداد پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه از طریق اشتغال زایی مددجویان زمینه برای توانمند شدن آنان فراهم می شود، بیان کرد: در ۱۰ ماهه امسال برای بیش از یک هزار و ۴۵ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد کاریابی شده که از این تعداد ۸۰۵ نفر زن و بقیه مرد هستند.

ولیئی  بر استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های موجود در شهرستان شمیرانات تاکید کرد و افزود: باید تلاش کرد تا با شناسایی استعدادها و منابع اقتصادی و اشتغال زایی خاص هر شهرستان زمینه توسعه کسب و کارهای خرد در زمینه های مختلف را فراهم کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: طرح های اشتغال زایی کمیته امداد در ردیف پایدارترین سطح اشتغال است و می تواند الگویی برای سایر بخش های اقتصادی باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه سامانه پیامکی با سر شماره # ۰۲۱* ۸۸۷۷* به عنوان یکی از روش های نوین در پرداخت کمک های مردمی برای  تمامی مشترکان اپراتور همراه اول و ایرانسل فعال شده است، بیان کرد: در این روش با ارسال عدد یک به شماره  # 021*۸۸۷۷ *و انتخاب  یکی از سه گزینه ۱۰۰ تومان،۳۰۰ تومان و ۵۰۰ تومان  برای هر روز امکان پرداخت کمکهای مردمی میسر شده است؛ همچنین سامانه تلفن گویای ۷۳۵۵ نیز آماده دریافت صدقات و سایر کمک های مردم نیکوکار تهران است.

عزت الله خان محمدی ، فرماندار شهرستان شمیرانات نیز با تأکید بر هم افزایی هر چه بیشتر دو مجموعه در ارائه خدمت به جامعه هدف اظهار کرد: کمیته امداد نهادی انقلابی است و فرمانداری شمیرانات  آمادگی ‏دارد این نهاد را در مساعدت به نیازمندان یاری کند.

 

ایجاد اشتغال کمیته امداد توانمند سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر