کد خبر: 464452 A

رییس کمیته اجتماعی شورای‌شهر تهران در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر دستگیری یکی از کارشناسانش توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فاطمه دانشور در جمع خبرنگاران در واکنش به انتشار خبری مبنی بر محکومیت مشاور وی به جاسوسی گفت: بنده هیچ قراردادی با علیرضا امیدوار در شورای شهر نداشتم.

وی ادامه داد: شش سال است در اتاق بازرگانی فعالیت می‌کنم و موضوع ارزشی مسوولیت اجتماعی را وارد فضای خشک اقتصادی کردم تا حساسیت بیشتری به مسایل میان بنگاه‌های اقتصادی ایجاد شود و این مدت از کارشناسان زیادی برای حضور در کمیسیون‌ها دعوت کردم.

دانشور با بیان اینکه مفهوم مسوولیت‌پذیری در بنگاه‌های‌اقتصادی بسیار جدید است، اظهار کرد: تعداد کارشناسان خبره‌ای که در این حوزه فعالیت می‌کنند کمتر از 10 نفر است که یکی از این افراد علیرضا امیدوار بود.

رییس کمیته اجتماعی شورای‌شهر تهران با اشاره به اینکه علیرضا امیدوار ثمنی به نام مرکز مسوولیت‌پذیری اجتماعی داشت که تنها NGO ثبت شده در وزارت‌کشور بود و با مجوز قانونی در این حوزه فعالیت می‌کرد، عنوان کرد: من مسوولیت ندارم تمامی ثمن‌ها و کارشناسانی را که به ما معرفی می‌شوند به صورت امنیتی و اطلاعاتی کنترل کنم و این وظیفه نهادها و دستگاه‌های امنیتی و نظارتی است.

دانشور خاطرنشان کرد: اگر از این نظر موضوعی متوجه من بود قطعا تاکنون حداقل یک بار احضار شده بودم که تا این لحظه هیچ توضیحی از من خواسته نشده و احضاریه‌ای نیز نداشته‌ام.

وی با یادآوری اینکه از آقای امیدوار به دلیل سابقه وی به عنوان کارشناس بازرگانی استفاده  می کردیم بیان کرد از یک سال پیش بازجویی از وی آغاز شد و در مهرماه 95 نیز او محکوم شد که وقتی این ماجرا را شنیدم متاثر شدم و از بعد از آن نیز امیدوار را دیگر ندیده ام.

دانشور درباره معرفی امیدوار به شهرداری گفت: در حوزه مسوولیت اجتماعی تعداد کارشناسان ما کم بود و ما چند نفر را به عنوان کارشناس به شهرداری معرفی کردیم و ارزیابی انتخاب برعهده شهرداری بود و ما هیچ فردی را به این نهاد تحمیل نکردیم.

وی خاطرنشان کرد: افراد زیادی به عنوان کارشناس دراطراف ما حضور دارند اما در شورای شهر می توانیم تنها یک مشاور داشته باشیم که قرار داد وی مشخص است و سایر افراد به عنوان کارشناس با ما همکاری می کند.

رییس کمیته اجتماعی شورای‌شهر افزود: از امیدوار در یک مقطع زمانی به عنوان کارشناس استفاده می‌کردیم و حتی یک‌درصد هم درباره وی چنین مساله‌ای را فکر نمی‌کردیم. سابقه همکاری ما با او به شش سال پیش در اتاق بازرگانی باز می‌گردد زیرا یکی از افرادی که به عنوان کارشناس به ما معرفی شده بود امیدوار بود به این دلیل که وی یکی از پررنگ ترین افراد در حوزه مسوولیت اجتماعی است.

وی با گلایه از اینکه در نزدیکی انتخابات چنین فضاسازی‌هایی علیه اعضای شورای‌شهر صورت می‌گیرد، گفت: تابه‌حال یک‌بار نیز در این‌خصوص به مراجع قضایی احضار نشده‌ام سیستم امنیتی آنقدر قوی است که می‌تواند تشخیص دهد آیا با این موضوع ارتباط داشته‌ام یا خیر.

دانشور در پایان بر ثبت‌نام خود برای حضور در انتخابات شورای‌شهر آینده تاکید کرد.

فاطمه دانشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر