کد خبر: 464515 A

ساعت 41 دقیقه بامداد امروز آتش‌سوزی در محله مرتضی گرد واقع در یکی از جنوبی ترین نقاط شهر تهران به سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده شد.

سیدجلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: این محدوده در خارج از حریم فعالیت سازمان آتش‌نشانی قرار داشته اما آتش‌نشان‌های تهران برای کمک در محل حادثه حضور یافتند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به اعزام نیروهای 6 ایستگاه سازمان آتش‌نشانی به محل حادثه اظهار کرد: 4 تیم حریق و 2 تیم نجات در محل حادثه که ساختمانی 7 طبقه در حال ساخت بود؛ حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه این ساختمان 7 طبقه مراحل پایانی ساخت خود را طی می‌کرد و خوشبختانه فردی در این ساختمان زندگی نمی‌کرد؛ خاطرنشان کرد: طبقات همکف این ساختمان در حال احداث به انبار  تبدیل شده بود و طبقات همکف این ساختمان به انبار نگهداری رنگ، تینر و اسپری که همه از مواد قابل اشتعال هستند تبدیل شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با تاکید بر شدت حادثه و تخریب کامل این ساختمان خاطرنشان کرد: به دلیل حجم بالای انفجار تمام ساختمان تخریب و تبدیل به آوار شده بود در کنار آن دو خودروی 405 و پراید نیز که مجاورت این ساختمان قرار داشتند نیز دچار حریق شده بودند.

ملکی با اشاره به عملیات جستجوی آتش‌نشان‌ها برای یافتن افراد محبوس احتمالی در زیرآوار گفت: آتش‌نشان‌ها عملیات خود را آغاز کرده و دو نفر که یکی از آنها صاحب مغازه و دیگری کارگر او بود را از محل خارج و تحویل نیروهای اورژانس دادند.

وی تاکید کرد: به دلیل شدت حادثه ساکنان ساختمان‌های مجاور این بنا نیز در خانه‌های خود محبوس شده که با کمک آتش‌نشان‌ها 5 نفر نیز از خانه‌های اطراف خارج شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با ارائه توصیه‌ای به شهروندان بیان کرد: توصیه ما این است که شهروندان از انبارداری و مشاغل پرخطر در بافت‌های مسکونی پرهیز کرده و به خطرات دامن نزنند.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر