کد خبر: 464590 A

حکیمی‌پور:

عضو شورای شهر تهران با اشاره به پرونده املاک گفت: یک مصوبه دوفوریتی و یک مصوبه یک فوریتی در خصوص تحقیق و تفحص در ماجرای املاک شهرداری داشتیم و در آخر متوجه نشدیم که نتیجه آن چه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد حکیمی‌پور با اشاره به تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در خصوص پرونده املاک گفت: در خصوص نتیجه این تحقیق و تفحص به ما اطلاع رسانی نشد و نمی‌دانیم ماجرا به کجا رسیده است؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد حکیمی‌پور در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به بازدید روز گذشته کمیته فرهنگی شورای شهر از منطقه دزاشیپ گفت: خانه اعلا در این منطقه واقع است و 18 سال است که در اختیار انجمن خوشنویسان قرار داشته و به همین دلیل به خوبی حفظ شده است.

وی با تاکید بر اینکه این بنا هنوز توسط سازمان میراث فرهنگی ثبت‌ نشده است، گفت: نگران آن هتسم که وقتی قرارداد این بنا با انجمن خوشنویسان تمام شد موجب توجه سوداگران ساخت و ساز قرار بگیرد و ضروری است سازمان میراث فرهنگی نسبت به ثبت این بنا و سایر بناهایی که تاکنون ثبت نشده است، اقدام کند.

این عضو شورای همچنین با بیان اینکه ما در زمان بازدید خود از هر منطقه مسئولان منطقه را نیز دعوت می‌کنیم، گفت: از شهردار منطقه یک گلایه دارم زیرا تاکنون دو بار است که مسئول منطقه در این بازدیدها با ما همراهی نمی‌کند در حالی که حضور وی اقدامی بسیار خوب است.

حکیمی‌پور همچنین با اشاره به تشکیل دو کمیته برای رسیدگی به حادثه پلاسکو خاطرنشان کرد: به ما گفتند تشکیل کمیته حقیقت‌یاب با توجه به وجود این دو کمیته ضرورت نداد و اکنون نیز افکار عمومی به دنبال پاسخگویی در خصوص پلاسکو است و باید در این زمینه اطلاع رسانی لازم صورت گیرد و مردم بدانند که شورا پیگیر این مساله است.

این عضو شورای شهر همچنین با اشاره به ماجرای پرونده املاک گفت:  یک مصوبه دوفوریتی و یک مصوبه یک فوریتی در خصوص تحقیق و تفحص در ماجرای املاک شهرداری داشتیم و در آخر متوجه نشدیم که نتیجه آن چه شد.

در ادامه مهدی چمران رئیس شورای شهر از مسئولان پیگیری این پرونده خواست تا گزارشی در خصوص این موضوع ارائه کنند و در اختیار اعضای شورای شهر قرار دهند.

وی همچنین با اشاره به اینکه دادستان هر روز اعلام می‌کند که از تعدادی از نفرات توضیح خواسته است، گفت: نمی‌دانیم این ماجرا تا کی ادامه پیدا خواهد کرد و امیدواریم دادستانی نیز زودتر به نتیجه برسد.

 

احمد حکیمی‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر