کد خبر: 464778 A

استاندار تهران گفت: برخی از استان ها با کاهش سهم مالیات سال جدید خود آن را به گردن تهران انداخته تا بتوانند از مازاد استفاده کنند که این موضوع در سال ۹۳ مشکلاتی برای استان تهران به دنبال داشت و انتظار داریم اجازه این اقدام به استانها داده نشود.

به گزارش ایلنا، سیدحسین هاشمی در ابتدای جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با اشاره به یکی از اشکالات بودجه سنواتی در موضوع مالیات استان ها گفت: برخی از استان ها با کاهش سهم مالیات سال جدید خود آن را به گردن تهران انداخته تا بتوانند از مازاد برای توسعه استان خود استفاده کنند که این موضوع در سال ۹۳ مشکلاتی برای استان تهران به دنبال داشت و انتظار داریم اجازه این اقدام به استانها داده نشود.

وی افزود:با تلاش دوستان در امورمالیاتی و تعامل انجام شده مالیات استان تهران از ابتدای دولت یازدهم از رقم  ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با بیش از دوبرابر افزایش به ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

هاشمی تاکید کرد: هر سال بین ۵ تا ۷ هزار میلیارد تومان افزایش درآمد مالیاتی در استان تهران شاهد هستیم درحالیکه  تشویقی برای استان در نظر گرفته نمی شود و این برای تهران بی انصافی است.

استاندار تهران ادامه داد: امیدواریم وضعیت استان تهران را درک کنند این استان وضعیت پیچیده تری در زمینه کمبودها نسبت به سایر استان ها دارد.

وی بابیان اینکه تهران بیش از ۱۳ میلیون نفر جمعیت دارد گفت: سقف بودجه عمرانی هم برای استان کم شده است درحالیکه به نسبت جمعیت بودجه در نظر گرفته می شود و در حق تهران بی انصافی است و امیدواریم نمایندگان مجلس نیز این موضوع را در نظر بگیرند.

هاشمی همچنین در این جلسه با تبریک موفقیت فیلم "فروشنده " ساخته اصغر فرهادی در اسکار گفت: از این نظرقابل تقدیر است که یک ایرانی این موفقیت را کسب کرده و حداقل پیامی بود که آقای فرهادی در مورد آمریکا و اقدام ترامپ در ایجاد محدودیت برای هفت کشور از جمله ایران فرستادند و دنیا این پیام را شنید.

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر