کد خبر: 467252 A

نماینده سابق اصفهان در شورای‌عالی­ استان­ها:

نماینده سابق اصفهان در شورای‌ عالی­ استان‌ها گفت: بسیاری از اعضای شوراها نه تنها تسلطی به قانون شوراها ندارند بلکه از بسیاری قوانین بی‌خبر بوده و تلاشی هم برای یادگیری آن نمی‌کنند.

با گذشت چهار دوره از‌ عمر شوراهای‌اسلامی شهر و روستا و نزدیک‌شدن به‌ زمان انتخابات پنجمین دوره از این نهاد همچنان شاهد حضور کمرنگ ‌شورای‌عالی استان­ها به عنوان عالی‌ترین مقام نظارت بر کار شوراها هستیم؛ بدتر آنکه بسیاری سازمان‌ها و ادارات شهری نیز از کارکرد این شورا بی‌خبرند. شورای‌عالی استان‌ها در حالی چهارمین دوره خود را به پایان می‌­رساند که به جز یک سری اقدامات سطحی، کار جدی صورت نداده و حتی به نظر می‌آید؛ برخی اعضای آن نیز به قوانین و حوزه اختیاراتشان مسلط نیستند.

ناصر اکرامیان، عضو شورای‌ عالی­ استان­ها که به دلیل شرکت در انتخابات میان دوره‌ای مجلس دهم اکنون از سمت خود در این شورا استعفا داد‌ه است، درباره ضعف اصلی شورای عالی استان‌ها به خبرنگار ایلنا می‌گوید: ­اعضای شورای‌عالی به جای آنکه به فکر مردم باشند و تمامی هم وغم خود را صرف نظارت بر امور و مصوبات و شوراهای شهرو روستا کنند به فکر دوباره انتخاب‌شدن هستند.حتی بسیاری از آنها نه تنها تسلطی به قانون شوراها ندارند که از بسیاری قوانین بی‌خبر بوده و تلاشی هم برای یادگیری آن نمی‌کنند.

نماینده سابق مردم نجف آباد در شورای شهر فعالیت‌های شورای‌عالی را به یک‌سری اقدامات ظاهری محدود دانسته و می‌افزاید: این همایش‌ها و گردهمایی درد هیچکس را درمان نمی‌کند و فایده‌ای ندارد تنها اقداماتی فرمالیته است که به اصل قضیه نمی‌­پردازد.   

وی در پایان خاطرنشان می‌کند: در حقیقت شورای عالی استان‌ها در ساختار شورایی کشور، مشابه مجلس شورای اسلامی در ابعاد محلی است و به عبارتی پارلمان محلی کشور است، ­اما متاسفانه این دومین پارلمان کشور حتی برای برگزاری جلسات خود‌ مکان ثابت و ‌‌مشخصی ندارد.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر انتخابات شوراهای اسلامی شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر