کد خبر: 468203 A

طه هاشمی خبر داد:

معاون‌دانشگاه‌آزاد از تصویب دستورالعمل طرح شناسنامه سلامت برای دانشجویان ورودی سال 96 خبر داد.

به گزارش ایلنا، در دومین روز هفتاد و یکمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد، طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی، محسن هاشمی معاون عمرانی، احسانی معاون اداری و مالی و دانشگاه آزاد به ارائه گزارشی از کمیسیون تخصصی که روز گذشته با حضور روسای واحدها برگزار شد، پرداختند.

طه هاشمی، حمایت از برنامه‌های قرآن و عترت در واحدهای دانشگاهی، حمایت از تأسیس و فعالیت کانون‌های دانشجویی فرهنگی، هنری و اجتماعی، حمایت از نشریات دانشجویی، ساماندهی منابع انسانی در حوزه سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاهی، نظارت و ارزیابی براساس برنامه‌های مصوب، بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان فکری و فرهنگی کشور از طریق تشکیل شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی و تدوین سالانه برنامه و بودجه با توجه به احکام برنامه ششم دانشگاه را از جمله برنامه‌ها و سیاست‌های این معاونت عنوان کرد.

وی با تاکید بر تناسب فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه با محورهای برنامه های 15 گانه، گفت: این برنامه ها شامل دین و اخلاق، امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی و رهبری، فرهنگ، اندیشه و هویت اسلامی – ایرانی، هنر وادبیات، کانون ها و نشریات دانشجویی، فعالیتهای اجتماعی و گردشگری، منابع انسانی و فعالیتهای دانش و توان افزا و کمک به تقویت فرهنگ عمومی، فعالیت های فضای مجازی، حمایت از تأسیس مراکز رشد و نوآوری وشرکتهای دانشبنیان فرهنگی، هنری و اجتماعی و تأسیس بازارچه هایفن و هنر، تسهیلات و خدمات دانشجویی، مشاوره دینی، فرهنگی، اجتماعی، تربیتی و روان شناختی و حوزه سلامت، پاسخگویی و تعامل، نظارت وارزیابی، همکاری با سازمان ها و نهادها و خدمات به دانش آموختگان است.

طه هاشمی ضرورت آغاز به کار طرح ماندگار اخلاق حرفه ای در استانها و واحدهای مجری را از جمله مصوبات این کمیسیون عنوان کرد و افزود: همچنین مقرر شد تشویق و تجلیل از اساتید، کارکنان و دانشجویان هنجارمندی که اصول حجاب را در دانشگاه رعایت می‌کنند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد از تصویب دستورالعمل اجرای پیوست فرهنگی دانشگاه، گفت: تشکیل کارگروه مربوط به اجرای سند پیوست فرهنگی در واحدهای دانشگاهی و مراکز استان‌ها بر اساس شیوه نامه اجرای مربوطه که توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به تصویب دستورالعمل حمایت از تاسیس شرکت های دانش بنیان فرهنگی، گفت: دستور العمل طرح جامع ساماندهی درس وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) در واحد های دانشگاهی از دیگر مصوبات این کمیسیون عنوان کرد.

محسن هاشمی معاون عمرانی در پنل معاونت عمران گزارش نظارتی از طرح‌های عمرانی کل کشور(با رویکرد ارزشیابی عملکرد استان‌ها) ارائه کرد.

وی همچنین مجموع مساحت ساختمان های درحال بهره برداری را 10 میلیون و 700 هزار متر مربع عنوان کرد و افزود: حدود 39 میلیون متر مربع فضا عمرانی روباز درحال بهره برداری است.

محسن هاشمی به ارائه اطلاعات کلی طرح های عمرانی دردست احداث به تفکیک کاربری پرداخت و گفت: در حوزه آموزش 55 درصد، در حوزه پژوهش 8درصد، در حوزه ورزش 7 درصد، در حوزه فرهنگی سه درصد، در حوزه رفاهی خدماتی 24 درصد و در حوزه اداری 3 درصد در حال احداث است که به عبارتی دیگر حدود 828 هزار متر مربع طرح عمرانی در دست احداث است.

احسانی معاون اداری مالی دانشگاه آزاد نیز با اشاره به مصوبات کمیسیون اداری مالی گفت: در این کمیسیون مقرر شد با توجه به اضافه شدن زیر سیستم‌های(ماژول‌های) صندوق رفاه دانشجویان و ارتباط سامانه سیدا با شهریه، تمامی واحدهای دانشگاهی در اسرع وقت نسبت به یکپارچه سازی و بروزرسانی سامانه "سیدا" اقدام کنند.

وی با اشاره به بازنگری و تجدید نظر در بخشنامه ماموریت کارکنان، اظهارداشت: مقرر شد موضوع تجدید نظر بخشنامه حق ماموریت در شورای اداری و مالی بررسی و در هیات رئیسه تصمیم گیری شود.

احسانی به بازنگری بخشنامه یکسان‌سازی هزینه انصراف دانشجویان اشاره کرد و افزود: مقرر شد درباره عدم دریافت هزینه انصراف با همکاری معاونت‌دانشجویی و فرهنگی و معاونت آموزشی بخشنامه استاندارد صادر شود.

طاها هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر