کد خبر: 471966 A

پنجمین دوره از انتخابات شورای شهر و روستا در اصفهان؛

در استان اصفهان تا دیشب ۲۸۳۳ نفر برای شرکت در پنجمین دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۴ درصد داوطلب شرکت در شورای شهر‌ هستند. سهم زنان نیز در این رقابت تاکنون فقط ۹ درصد اعلام شده است.

احمد رضا ضیایی، رئیس کمیته اطلاع رسانی انتخابات در استان اصفهان،‌ در جریان پنجمین روز ثبت نام داوطلبان شرکت در  انتخابات شورای های شهر و روستا به خبرنگار ایلنا گفت: در ۴ روز گذشته ۲۸۳۳ نفر در کل استان ثبت نام کرده‌اند، از این تعداد ۱۵۳۱ نفر در حوزه شهری و ۱۳۰۲ نفر برای شرکت در شورای روستاها ثبت‌ نام کرده‌اند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی انتخابات در استان اصفهان با اشاره به مشارکت ۹ درصدی زنان در کل استان،افزود: فقط ۱۳ درصد ثبت نام کنند‌گان در شورای شهر استان اصفهان زن بوده و باقی مرد هستند.‌‌ از ۱۳۰۲ نفر که در شورای روستا ثبت نام کرده‌اند ۴۹ نفر زن  هستند. در نتیجه فقط ۴ درصد داوطلبان شرکت در شورای روستا در استان اصفهان را زنان تشکیل می‌دهند.

ضیایی در ادامه افزود: همچنین از ۲۸۳۳ نفری که تا پایان روز چهارم در فرمانداری ها و بخشداری‌های اصفهان ثبت نام کرده‌اند، ۶۵۱ نفر سابقه عضویت در شوراهای قبلی داشته‌اند.

 

 

استان اصفهان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر