کد خبر: 475554 A

رئیس جمعیت هلال احمر به همراه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور بازدید از وضعیت هموطنان در مناطق زلزله زده استان خراسان رضوی وارد روستای دوقلعه فریمان شدند.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر سید امیر محسن ضیائی؛ رئیس جمعیت هلال احمر و دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور بررسی وضعیت زلزله زدگان استان خراسان رضوی هم اکنون وارد روستای دوقلعه از توابع شهرستان فریمان شدند.

بنابراین گزارش، در این بازدید رئیس جمعیت هلال احمر و وزیر بهداشت با حضور در میان مردم در جریان روند امدادرسانی ها قرار گرفتند.

براساس این گزارش، علیرضا رشیدیان؛ استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه 120 اکیپ به مناطق آسیب دیده اعزام شدند و ارزیابی های اولیه انجام شد، اظهارداشت: یک کشته ، 40 مصدوم و بیش از 100 پس لرزه رخ داده است که چادر زنی و اسکان اضطراری ار مهمترنین اقدامات پس از وقوع زمین لرزه بود.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اورژانس، سپاه، ارتش و بنیاد مسکن در کنار عوامل امدادی هلال احمر خدمات خوبی به مردم ارائه کردند.

در ادامه احسان قاضی زاده؛ نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از خدمات هلال احمر و حضور سریع دبیر کل و رییس سازمان امداد و نجات جمعیت در این منطقه ساعاتی پس از زلزله، تقدیر کرد.

یادآور می شود، روستار چارمزار از توابع شهرستان تربت جام و کلاته قدم از توابع رضویه مشهد مقاصد بعدی سفر رئیس جمعیت هلال احمر و وزیر بهداشت است.

 

 

زلزله خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر