کد خبر: 477656 A

رییس دانشگاه خبر داد:

رئیس دانشگاه شهید رجایی گفت: براساس اعلام پایگاه استنادی جهان اسلام “ISC” در خصوص رتبه بندی دانشگاه ها، که با سنجش معیار هایی چون وضعیت آموزش، پژوهش، وجهه بین المللی، رفاهیات و تعاملات اقتصادی دانشگاه ها بوده، دانشگاه شهید رجایی نسبت به ۳ سال قبل رشد ۱۶ پله ای داشته است.

به گزارش ایلنا،‌ حمیدرضا عظمتی در دیدار صمیمی وزیرآموزش و پرورش با مدیران، معاونان و روسای دانشکده های دانشگاه شهید رجایی درسالن جلسات این دانشگاه، گفت: در بین ۲۸۰۰ دانشگاه کشور، دانشگاه شهید رجایی تنها دانشگاهی است که دبیرفنی تربیت می کند.

وی افزود: توجه به تربیت نیروی انسانی کارآمد، یکپارچه سازی برای حل مشکلات آموزش و پرورش، انجام تحولات لازم جهت هم راستا بودن با توسعه برنامه های درسی و رفع نیاز های وزرات متبوع، توجه به زیر ساخت ها و امکانات برابر دانشگاهای طراز اول کشور، و تصویر پردازی مناسب از دانشگاه در حوزه های  آموزشی و پژوهشی از مهمترین راهبرد های مدیریتیاین دانشگاه بوده است .

عظمتی تصریح کرد: افزایش پذیرش دانشجو از ۲۴۰۰ دانشجو در سال ۹۲ به ۸۵۰۰  درسال ۱۳۹۵ یکی از نشانه های تحقق راهبرد های فوق در استفاده از تمام ظرفیت دانشگاه درحوزه پذیرش و تربیت معلمان فنی، توسعه و بهره برداری از ظرفیت های آموزش  الکترونیکی در دوره های مورد نیاز آموزش و پرورش، رشد ۵۰ درصدی مقالات در حوزه پژوهشی نسبت به سال ۹۲ ، ایجاد و تجهیز آزمایشگاه های دانشگاه به تجهیزات نوین، و توسعه روابط بین الملل و افزایش فضاهای آموزشی از جمله دیگر اقدامات دانشگاه شهید رجایی طی ۲  سال اخیراست که مبتنی بر راهبرد های فوق به ثمر رسیده است .

رئیس دانشگاه شهید رجایی خاطر نشان کرد: براساس اعلام پایگاه استنادی جهان اسلام “ISC” در خصوص رتبه بندی دانشگاه ها، که با سنجش معیار هایی چون وضعیت: آموزش، پژوهش، وجهه بین المللی، رفاهیات و تعاملات اقتصادی دانشگاه ها بوده است .دانشگاه شهید رجایی نسبت به ۳ سال قبل رشد ۱۶ پله ای داشته است .

عظمتی افزود: بر اساس رتبه بندی یاد شده قرار گیری دانشگاه دررتبه دوم در حوزه وجهه بین المللی و همجنین رتبه چهارم در حوزه رفاهیات از نکات قابل توجهی است که به لطف تلاش کارکنان و اساتید و همچنین دانشجویان به دست آمده و بیانگر پویایی قابل قبول دانشگاه  در روند روبه رشد خود می باشد.

دانشگاه شهید رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر