کد خبر: 490191 A

یک حقوقدان عنوان کرد:

یک وکیل دادگستری گفت: بسیار بهتر است که رئیس‌جمهور حقوقدان و آگاه از حقوق و آزادی‌های ملت بوده و دراین زمینه یک حامی تلقی شود.

محمدحسین ساکت (وکیل دادگستری و حقوقدان) گفت: وقتی در دور قبلی انتخابات ریاست‌جمهوری آقای روحانی کاندیدا شدند. در جلسه‌ای کمیته حقوق بشر اسلامی به یکی از دوستان گفتم تا به حال سابقه نداشته که یک حقوقدان رئیس جمهور شود.

وی با اشاره به سابقه مدیریتی رئیس دولت یازدهم و اقدامات مثبت وی در دوران ریاست‌جمهوری خود،‌ ادامه داد: امیدوارم  ایشان در دور دوم نیز موفق‌تراز گذشته بدرخشد. زیرا تجربه علمی از نظر کار حقوقی، تجربه‌ مدیریتی در حوزه‌های مختلف و سابقه یک دوره ریاست جمهوری باعث می‌شود امید داشته باشیم که از این تجربه‌ها استفاده شده و اقدامات  مربوطه به نفع ملت تمام شود.

ساکت با تاکید بر اهمیت حقوقدان بودن روحانی اظها رکرد: برای  اداره سیاسی کشور و... بسیار بهتر است که رئیس‌جمهور حقوقدان و آگاه از حقوق و آزادی‌های ملت بوده و دراین زمینه یک حامی تلقی شود، تا اینکه فردی انتخاب شود که با این مسائل تا اندازه‌ای بیگانه بوده و به مسائل دیگر اهمیت بیشتر بدهد.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه ایشان طی این مدت صداقت خود را نشان داده است، خاطرنشان کرد: نمی‌گویم این دولت خالی از ضعف بوده است زیرا هیچ دولتی خالی از ضعف نیست اما با توجه به نیتی که وی دارد امیدوارم در این دوره هم بدرخشد.

حقوق‌دان‌های حامی روحانی حقوقدانان و وكلاي حامي دكتر حسن روحاني
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر