کد خبر: 490459 A

امروز استادیوم تختی اهواز روزی تاریخی را به خود دید. در گرمای طاقت‌فرسای اهواز نه تنها کل محوطه چمن استادیوم تختی بلکه دو سوم سکوها نیز مملو از خوزستانی‌هایی بود که آمده بودند بگویند دکتر روحانی "ماکه هوا نداریم.. هنوز هواتو داریم."

امروز در استادیوم تختی اهواز همه را می‌دیدی. عرب، بختیاری، شوشتری، دزفولی، بهبهانی، قشقایی، بندری. همه در کنار هم شعار می‌دادند چو ایران نباشد تن من مباد. در تفسیر حماسه امروز خوزستانی‌ها در حمایت از روحانی به تعبیر عادل فردوسی‌پور باید بگوییم "چه کردند این خوزستانی‌ها."

خاطرم هست سال 1378 یا 79 زمانی که عضو انجمن اسلامی دانشجویان بودم برای نشست سالیانه انجمن‌های اسلامی به تبریز رفته بودم. در آن ایام هنگام قدم زدن در بازار تبریز قصد خرید کتابی را از یک کتابفروش دوره‌گرد داشتم. آن کتابفروش جوان کتاب را رایگان به من داد و روی آن نوشت "خاتمی عامل نزدیکی ماست، او را پاس بداریم."

امروز بعد از سالها یاد آن روز و آن جمله افتادم. شکوه حضور ده‌ها هزار نفری اقوام و طوایف مختلف خوزستانی در کنار هم موید این نکته است که امروز هم باید گفت "روحانی عامل نزدیکی ماست، او را پاس بداریم."

یادداشت: روزبه کردونی

 

روزبه کردونی خوزستان ِبی هوا هوای روحانی را داشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر