کد خبر: 492485 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

رییس انجمن ندای معلولان گفت: معلولان با دشواری‌های فراوان فارغ‌التحصیل می‌شوند و به درجات بالاتر می‌روند، اما وقتی قرار است؛ از طریق مصوبه قانونی دولت به بازار کار جذب شوند؛ متاسفانه با کارشکنی‌های زیادی روبرو می‌شوند.

محمود کاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره انتظار معلولان از دولت دوازدهم اظهار کرد: معلولان یکی از اقلیت‌های بزرگ کشور هستند که اگر جامعه سالمندان را نیز به آنها اضافه کنیم، حدود ۲۲ درصد جمعیت کشور ما معلول و سالمند هستند.

کاری خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم نگاه دولت به مسائل و مشکلات افراد دارای معلولیت فراتر از آن چیزی باشد که در حال حاضر انجام می‌شود، چراکه این افراد در تمام موضوعات از جمله آموزش، مسکن و .... با مشکلاتی روبرو هستند، اما از همه مهمتر معلولان در جامعه ما با مشکل حمل و نقل عمومی و شهری با مشکلاتی مواجه‌اند.

او تاکید کرد: ما امیدواریم دولت آینده به خواسته‌ها و انتظارات معلولان جامعه عمل بپوشاند، یک معلول مگر چقدر توان دارد که بخواهد سال‌های سال بدنبال مطالباتش باشد؟

رییس انجمن ندای معلولان با اشاره به وضعیت معلولان تحصیلکرده گفت: معلولان با دشواری‌های فراوان فارغ‌التحصیل می‌شوند و به درجات بالاتر می‌روند، اما وقتی قرار است از طریق مصوبه قانونی دولت به بازار کار جذب شوند؛ متاسفانه با کارشکنی‌های زیادی روبرو می‌شوند.

کاری ادامه داد: متاسفانه در دولت یازدهم شاهد استخدام‌های زیادی بودیم که این مصوبه قانونی دولت در آن‌ها لحاظ نشده بود، ما انتظار داریم که دولت دوازدهم توجه جدی به حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت داشته باشد، چراکه تصور ما این است که حقوق شهروندی درباره افراد دارای معلولیت خیلی کم اجرا می‌شود.

رییس هیات مدیره موسسه ندای معلولین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر