کد خبر: 493375 A

رییس سازمان نظام پزشکی کشور:

رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه تبلیغات شبکه های ماهواره ای در زمینه سلول های بنیادی است، رتبه ایران در زمینه سلول های بنیادی درمنطقه و فرامنطقه را ممتاز برشمرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا زالی، صبح امروز در اولین همایش ملی کاربرد سلول‌های بنیادی در پزشکی که در دانشکده بهداشت دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: در کشور ما تحولات زیادی در زمینه سلول‌های بنیادی به وجود آمده‌است. در واقع کشورما در برخی از علوم در مرز دانش حرکت کرده که یکی از استراتژیک‌ترین این علوم، سلول‌های بنیادی است.

رییس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه درحال حاضر در زمینه سلول‌های بنیادی اقدامات زیادی نهادینه شده است، افرود: در زمینه خدمات و پژوهش در زمینه سلامت به سلول‌های بنیادی توجه زیادی شده است و این علم توانسته جایگاه مقتدر خود را در نظام سلامت پیدا کند.

زالی نگاه افراط و تفریط را در علم سلول بنیادی مردود شمرد و افزود: نباید در زمینه سلول‌های بنیادی نگاه افراطی و تفریطی داشت و در مجموعه گروه سلامت لازم است، براساس شواهد متقن حرکت کرد.

وی گفت: تبلیغات ماهواره‌ای در زمینه سلول‌های بنیادی تایید نمی شود. در شبکه‌های ماهواره‌ای گاهی تبلیغی دیده می‌شود که سلول‌های بنیادی به صورت قرص ارائه می‌شود، این تبلیغات کاذب بوده و برای فریب افکار عمومی است.

زالی ادامه داد: ورود به مقوله اقتصاد مقاومتی باید از اصول اقتصاد غالب در کشور باشد که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته‌اند. همچنین دانایی محوری و تجاری‌سازی علمی برای تولید ثروت انبوه در حوزه فناوری و سلامت حائز اهمیت است که استفاده از سلول‌ها بنیادی در این زمینه می‌تواند موثر واقع شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه امروزه در زمینه سلول‌های بنیادی به ویژه در حوزه مغز و اعصاب دریچه‌های نوین علمی باز شده است، ادامه داد: ایران از دانش جهانی عقب نمانده است. امروزه دستاوردهای ارزنده‌ای در حوزه سلول‌های بنیادی داشته و در آینده در زمینه بیماری‌های مغز و اعصاب همچون پارکینسون،‌آلزایمر و تومورهای مغزی می‌توان شاهد موفقیت‌های زیادی بود.

 

نظام پزشکی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر