کد خبر: 495499 A

زهرا احمدی‌پور:

رئیس‌ سازمان میراث‌فرهنگی در گفت‌وگو با مجله بیزینس‌ییر، اهداف، برنامه‌ها و مسائل سازمان میراث‌فرهنگی درباره توسعه گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران خارجی را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، زهرا احمدی‌پور در گفت‌وگو با مجله بیزنس‌ییر The Business Year درباره اهداف سند چشم‌انداز و میزان گردشگرانی که باید تا ۱۴۰۴ جذب کرد تأکید کرد: جذب گردشگر خارجی تنها به برنامه‌ریزی در داخل کشور مربوط نیست و متاثر از فضای سیاسی حاکم در دنیا نسبت به ایران است، البته برجام نطقه عطفی برای ایران از جهت تصویر‌سازی مثبت و مناسب برای ورود گردشگران خارجی به ایران بود.

او همچنین ظرفیت‌های ایران را در طیف‌های مختلف گردشگری نظیر گردشگری تاریخی، طبیعی، سلامت، روستایی و... معرفی کرد و گفت: با نگاهی آمایشی می‌توان فرصت‌های متنوعی را در ایران فراهم کرد.

معاون رئیس‌جمهوری مشارکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی، میزبانی رویدادهای مهم گردشگری و فعالیت‌هایی از این دست را فرصت‌هایی مناسب برای توسعه گردشگری و معرفی ایران دانست.

او درباره وضعیت زیرساخت‌های گردشگری گفت: تقریبا تمام استان‌ها مشکل کمبود زیرساخت ندارند و تنها استان‌های اصفهان و فارس در فصل‌های پر‌گردشگر با مشکل زیرساخت مواجه هستند.

احمدی‌پور با اشاره به اینکه تاکنون ۵۳۰ اقامتگاه‌ بوم‌گردی در کشور فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: این اقامتگاه‌ها می‌توانند گردشگران خارجی را با فرهنگ بومی، آداب و رسوم، سنن، غذاهای محلی و... آشنا کنند.

او در تشریح اقدامات انجام‌شده برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران خارجی بیان کرد: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سعی کرد از طریق هماهنگی‌های بین دستگاهی روند سرمایه‌گذاری خارجی در ایران را تسهیل کند و سرمایه‌گذاران خارجی بتوانند در مدت زمان کمتری مجوزهای لازم را اخذ کنند و پس از آن نیز برای گرفتن تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شوند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در پایان با اشاره به برندسازی در بحث زیرساخت‌های گردشگری تأکید کرد: به آن دسته از سرمایه‌‌گذاران خارجی که برای ساخت یا بازسازی هتل‌ها در کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند تسهیلات خوبی ارائه می‌شود.

زهرا احمدی‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر