کد خبر: 495536 A

وزیر بهداشت عنوان کرد:

وزیر بهداشت معتقد است برخی‌ها بخشی از جنگ را سیاسی کردند و مورد سوء‌استفاده قرار دادند.

به گزارش ایلنا، سید حسن هاشمی در جلسه تبیین نقش و جایگاه عملکرد بهداری رزمی در دفاع مقدس، افزود: این افراد کسانی هستند که اگر امروز هم از دستشان کاری برآید انجام می‌دهند. درباره گروه‌های جامعه پزشکی حاضر در دوران دفاع مقدس نسبت به سایر گروه های این دوران کم لطفی شده است.

هاشمی با تاکید بر اینکه از فرهنگ دفاع مقدس به خوبی استفاده نشده، افزود: در سفری که به خرمشهر رفته بودم متاسفانه مردم این شهر از کمبود خدمات رنج می‌برند و بقیه نظامات شهری هم در این منطقه وجود ندارد و این جای تاسف دارد، در صورتیکه این شهر باید نماد همه زیبایی‌ها باشد.

وی درباره جشنواره شهید رهنمون گفت: برای اینکه این جشنواره به اهداف واقعی خود برسد باید به‌صورت ملی برگزار شود.این جشنواره می‌تواند با محوریت نظام پزشکی و یا وزارت‌بهداشت کنار بسیج و سپاه برگزار شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه بخشی از بزرگداشت دوران دفاع مقدس برای قدرشناسی و بخشی دیگر فرهنگ‌ساز است، افزود: باید طوری رفتار کرد تا جوانان به این سمت متمایل شوند تا دفاع‌مقدس روی رفتار و اخلاق جوانان، جامعه پزشکی و همکارانمان تاثیر گذار باشد. باید طوری رفتار کرد که جوانان که تحت تاثیر بدترین مسائل اجتماعی، سیاسی و اخلاقی هستند با درک دوران دفاع مقدس به سمت آن جذب شوند.

وی با بیان اینکه برخی‌ها بخشی از جنگ را سیاسی کردند و مورد سوء استفاده قرار دادند، تاکید کرد: باید به دفاع مقدس در تراز خودش، احترام گذاشت و تقدیر کرد و آن را از گزند سوء استفاده‌ها دور نگه داشت.

هاشمی با اشاره به حضور ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمان دفاع مقدس، گفت: در آن زمان هم ارتش جمهوری اسلامی فداکاری های زیادی داشت و در کنار سایر برادران سپاه و بسیج در جنگ تحمیلی نیز حضور فعالانه داشتند بنابراین ارتش هم مطالب زیادی برای نشان دادن فرهنگ دفاع مقدس بویژه در حوزه بهداشت و درمان دارد.

سید حسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر