کد خبر: 497535 A

در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش درباره اعتراض برخی دانش آموزان به سخت بودن امتحان برخی دروس گفت: بعد از برگزاری امتحان، سوالات را در اختیار گروه‌های آموزشی استان‌ها قرار می‌دهیم و آنها نظراتشان را برای ما ارسال می‌کنند، اما تاکنون سوالات هیچ کدام از امتحانات سخت و دشوار تشخیص داده نشده است.

 عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین بررسی‌ها درباره شائبه لو رفتن برخی سوالات امتحانی و خرید و فروش سوالات، اظهار داشت: قبل از برگزاری امتحانات نهایی، سایت‌ها و برخی شبکه‌های مجازی با راه‌اندازی صفحاتی تحت عنوان فروش سوالات امتحانات، مدعی فروش سوالات بودند که با همکاری پلیس فتا و عوامل انتظامی رد آن ها زده شد و صفحات آنها تعطیل و عوامل‌شان دستگیر شدند و مشخص شد؛ سوالاتی که در اختیار این افراد بود، تاریخ گذشته بودند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش، همچنین درباره اعتراض برخی دانش آموزان به سخت بودن امتحان برخی دروس گفت: بعد از برگزاری امتحان، سوالات را در اختیار گروه‌های آموزشی استان‌ها قرار می‌دهیم و آنها نظراتشان را برای ما ارسال می‌کنند؛ اما تاکنون سوالات هیچ کدام از امتحانات سخت و دشوار تشخیص داده نشده است.

عمادی اضافه کرد: این گروه‌ها سوالات را بررسی کرده‌اند و مشخص شده است که سوالات از محتوای کتاب درسی بوده است؛ بنابراین سخت بودن برخی امتحانات رد می‌شود.

وی با بیان این مطلب که سوالات امتحان نهایی از طریق سی دی رمزدار، به مدارس ارسال می‌شود، افزود: امکان دسترسی به سوالات همان روز و فقط 2 ساعت قبل از آزمون، فراهم است.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با بیان اینکه 25 خرداد زمان برگزاری آخرین امتحان نهایی است، ادامه داد: 1 هفته تا 10 روز بعد از آخرین امتحان نتایج اعلام می‌شود و پس از آن دانش‌آموزان می‌توانند اعتراض خود را به نمرات مطرح کنند و یک هفته بعد از آن، یعنی حداکثر تا 10 تیرماه نتایج قطعی امتحانات نهایی اعلام می‌شود.

گفتنی است؛ هفته گذشته تعدادی از دانش‌آموزان گرگانی در پی سخت بودن سوالات امتحان نهایی، مقابل آموزش و پرورش شهرستان گرگان تجمع کرده و خواستار پیگیری موضوع شدند.

آموزش و پرورش لو رفتن سوالات امتحانات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر