کد خبر: 499842 A

نماینده وزیر در ستاد امور شاهد و ایثارگران خبر داد:

نماینده وزیر در ستاد امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از امتیاز ویژه قاریان، خیرین مدرسه ساز و مدافعان حرم در مدارس شاهد خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدحسین کفراشی نماینده وزیر در ستاد امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از استقبال خانواده‌های شاهد و ایثارگر برای ثبت‌نام در مدارس شاهد خبر داد و اظهار داشت: اغلب دانش‌آموزان مدارس شاهد، فرزندان جانباز، آزادگان و رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند که طبق قانون جامع ایثارگران در این مدارس تحصیل می‌کنند.

وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در بحث ثبت‌نام‌های مدارس شاهد، بر اساس میزان ایثارگری افراد، امتیازات را مشخص کنیم، البته فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران بدون هیچ‌گونه امتیازبندی وارد مدارس می‌شوند و ثبت‌نام آنها قطعی است.

کفراشی گفت: فرزندان رزمندگان و افراد درجه ۲ خانواده شهدا و جانبازان، بر اساس امتیازاتی که دارند، می‌توانند در مدارس شاهد ثبت‌نام کنند.

وی از در نظر گرفتن امتیاز برای ثبت‌نام قاریان، فرزندان مدافعان حرم، برگزیدگان مسابقات فرهنگی و هنری و خیرین مدرسه‌ساز در مدارس شاهد خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر موارد مذکور، اگر مدارس شاهد ظرفیت خالی داشته باشند، افراد عادی که از بستگان نزدیک جانبازان و ایثارگران هستند و محل سکونت آنها به مدارس شاهد نزدیک است، می‌توانند در این مدارس ثبت‌نام کنند.

نماینده وزیر در ستاد امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۸۰ نفری جمعیت دانش‌آموزی مدارس شاهد در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ خبر داد و افزود: حدود ۲۵۰ هزار نفر از دانش‌آموزانی که در مدارس شاهد تحصیل می‌کنند از بستگان نزدیک خانواده‌های جانبازان و ایثارگران هستند.

وی با بیان این که تمام تلاش ما بر این است که فردی از خانواده ایثارگران برای تحصیل در مدارس شاهد با مشکل مواجه نشود، اظهار کرد: در سال‌های اخیر که سیستم سجا را راه‌اندازی کرده‌ایم، هیچ‌گونه شکایتی در زمینه ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد نداشته‌ایم.

کفراشی درخصوص پیش‌بینی آمارثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس شاهد در سال تحصیلی۹۷-۹۶ گفت: درِ مدارس شاهد برای خانواده ایثارگران، جانبازان و شهدا باز است و امکانات نیز برای این افراد، مهیا خواهد بود.

وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر