کد خبر: 499915 A

رییس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا به ایلنا خبر داد:

رییس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا وزارت بهداشت از تشدید نظارت‌ها و بازدیدهای بازرسان از مراکز توزیع موادغذایی برای مقابله با بیماری وبا در کشور خبر داد.

بابک عشرتی، رییس اداره بیمار‌ی‌های منتقله از آب و غذا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: با شروع فصل گرما موضوع حساس‌سازی سیستم را در وزارت بهداشت برای مقابله با بیماری‌هایی مانند وبا دنبال می‌کنیم.

او ادامه داد: ما کارگاه‌هایی را به صورت ملی و دانشگاهی برگزار می‌کنیم تا آمادگی لازم برای مقابله با بیماری‌های منتقله از آب و غذا را داشته باشیم.

رییس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا گفت: دانشگاه‌ها نیز در زمینه مقابله با این بیماری‌ها وظایفی را برعهده دارند از جمله بازدیدها‌ و نظارت‌های بیشتر از مراکز توزیع مواد غذایی و همچنین از بیمارستان‌ها نیز خواسته می‌شود تا آمادگی  لازم برای مقابله با این بیماری را داشته باشند و در حقیقت اینها اقداماتی است که با توجه به شروع فصل هر ساله انجام می‌شود.

عشرتی با اشاره به آمار سال گذشته بیماری وبا در کشور گفت: سال گذشته فقط 5 مورد وبا در کل کشور گزارش شده بود. امسال نیز از ابتدای سال تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر ابتلاء به بیماری وبا در کشور نداشتیم.

رییس اداره بیماری‌های منتقل از آب و غذا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر