کد خبر: 500011 A

یادداشت وزیر بهداشت برای شب قدر؛

وزیر بهداشت در کانال تلگرامی خود با اشاره به نامه حضرت علی(ع) خطاب به محمد بن ابی‌بکر- والی مصر- که درباره نگرانی از منافقان بود، نوشت: در سحرگاه امشب، شمشیر جهل و نفاق، فرق علم و اندیشه، بزرگ‌منشی و حق‎طلبی، عدالت و شرافت و در یک کلام، انسانیت را می‌شکافد.

به گزارش ایلنا، در یادداشت حسن قاضی زاده هاشمی به مناسبت شب‌های قدر آمده است:

«امیرالمؤمنین در نامه ای خطاب به محمد بن ابی‌بکر، والی مصر نوشت: پیامبر اسلام صلّی اللّه علیه و آله و سلّم به من فرمود: بر امتم، نه از مومن و نه از مشرک هراسی ندارم، من نگران منافقان هستم.

همچنین از پیامبر نقل شده است که فرمودند: من از فقر و نداشتن ثروت، بر امتم بیمناک نیستم. چیزی که من از آن نگرانم، فقر فکری و فقر اندیشه است.

کافیست همین دو فراز را کنار هم بگذاریم تا متوجه ‌شویم چرا علی ابن ابی‌طالب(ع)، جانشین بر حق رسول الله(ص) شهید جهل و نفاق می‌شود و چرا در کربلا فرزند پیغمبر خدا به قصد قربت توسط لشگری با عنوان جندالله سر بریده می‌شود!

این درسی است برای همیشه تاریخ و امروز نیز همه ما در هر جایگاه و مقامی، به‌قدر توان‌مان وظیفه داریم، هوشیار باشیم تا خدای نکرده، پای نفاق به گفتار و رفتارمان باز نشود و به‌ دنبال فریب افکار عمومی نباشیم. استاد مطهری که خود قربانی نفاق فرقانیسم شد. چه نیک می‌گوید: «اگر یک جنبه انسانی را بخواهند ملاک و مشخصه زمان ما قرار بدهند، باید بگویند عصر نفاق! و اگر بگویند در عصر ما بزرگ‌ترین ماشینی که اختراع شده، چه ماشینی است؟ به نظر من ماشین قلب حقایق است!»

پس امشب که در سحرگاهش، شمشیر جهل و نفاق، فرق علم و اندیشه، بزرگ‌منشی و حق‎طلبی، عدالت و شرافت و در یک کلام، انسانیت را می‌شکافد؛ از خداوند منان بخواهیم چشم ما را به حقیقت دین، مرام و مسلک پیامبر خدا و راه مولای‌مان علی(ع) روشن گرداند تا بتوانیم وظایف انسانی و اجتماعی خود را بشناسیم و آن‌گونه که باید به آنها عمل کنیم و از یاد نبریم که این مهم با گروه‌گرایی، خودشیفتگی، لجاجت، پیشداوری‌ و فراموش کردن منافع ملی سازگار نیست.

خداوند عاقبت همه ما را ختم به‌خیر کند.»

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر