کد خبر: 502987 A

فرمانده ناجا:

فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: نیروی انتظامی حدود 14 هزار شهید تقدیم انقلاب، اسلام و مردم کرده و بیش از 20 هزار جانباز و دو هزار آزاده در این نیرو وجود دارد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در مراسم تجلیل و تکریم 120 خانواده شهید ناجا، افزود: پلیس با اقدامات صورت گرفته تلاش کرد تا آنجا که امکان دارد از امکانات، فناوری و تجهیزات به جای نیروی انسانی بهره ببرد که با توجه به آموزش های صورت گرفته و نیز تجهیزات به کارگیری شده شهدای ناجا کاهش یافته است.

فرمانده ناجا با بیان این که جمعیت ایثارگران ناجا یک جمعیت قابل توجه است، گفت: نیروی انتظامی در دوران دفاع مقدس، در عرصه جهاد و شهادت و مبارزه با گروهک های ضد انقلاب، اشرار و قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت،حضور چشمگیری داشته و شهدای گرانقدری را تقدیم کرده است؛ هیچ سازمانی به اندازه ناجا با تمام وجود و امکانات و نیز بالاترین سرمایه خود که همانا نیروی انسانی است برای ایجاد و تامین امنیت کشور تلاش نمی کند.

فرمانده ناجا به شهادت و مجروحیت ماموران پلیس در مبارزه با اشرار، اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت اشاره کرد و گفت: البته، به نسبت سال های گذشته با اقدامات صورت گرفته تلاش کردیم تا آنجا که امکان دارد از امکانات، فناوری و تجهیزات به جای نیروی انسانی بهره ببریم که با توجه به آموزش های صورت گرفته و نیز تجهیزات به کارگیری شده، شهدای ناجا کاهش یافته است.

اشتری ادامه داد: گستردگی جغرافیایی، تنوع ماموریت و نیز جسارت قانون گریزان موجب شده که هر روز با آنان درگیری داشته باشیم که نتیجه و ثمره آن امنیت مطلوب در کشور است که وضعیت خوبی داریم.

این مقام عالی انتظامی کشور گفت: شهدای ناجا ، شهدایی هستند که مستقیما در راه نظم و امنیت به شهادت رسیدند؛ همه شهدا از مقام بالایی برخوردارند و هر کس مجاهد فی سبیل الله شد اجر و پاداش معنوی بزرگی دارد.

اشتری ادامه داد: فقدان و نبود این عزیزان برای خانواده و همسرانشان و نیز به سازمان ناجا خدشه وارد می کند زیرا بهترین سرمایه خود را از دست دادند.

سردار اشتری خطاب به خانواده معزز شهدای ناجا گفت: بدانید همسران شما و همکاران بنده کار بسیار بزرگی انجام دادند ، حرکت شهدای ناجا یک ایثارگری است که باید با تمام وجود به آن افتخار کنیم؛ باید راه و اهداف شهدا را نه از لحاظ فیزیکی بلکه از لحاظ اعتقادی ادامه دهیم، امیدواریم شرمنده خانواده شهدا نباشیم و وظایف خود را در قبال این شهیدان بزرگ و گرانقدر انجام دهیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه خانواده معزز شهدا ، راه عزیزان خود را ادامه داده و در این راه سربلند بیرون آمدند، گفت: نیروی انتظامی وظیفه خود می داند که در خدمت خانواده معظم شهدا بوده و با تمام توان به آنها خدمت کند؛این نیرو همیشه برای رسیدگی به امور خانواده شهدا و جانبازان اهتمام داشته و طی چند سال اخیر گام های خوبی در این راستا برداشته شده به گونه ای که در جلسه ای مقرر شد به صورت کارشناسانه و تخصصی تر به این موضوع ورود پیدا کرده تا بتوانیم برخی از مشکلات و نیازهای این عزیزان را مرتفع کنیم.

سردار اشتری خطاب به خانواده شهدای ناجا گفت: از شما یادگاران شهدای عزیز می خواهم که نقطه نظرات، انتقادات، پیشنهادات و راهکارهای خود را به ما ارائه دهید، معاونت نیروی انسانی و مرکز ایثارگران ناجا این آمادگی را دارد تا نظرات شما را اجرایی و عملیاتی کنند.

وی ادامه داد: برای اولین بار تعدادی از خانواده معظم شهدای ناجا در کنار سایر خانواده شهدای دیگر به محضر مقام معظم رهبری شرفیاب شدند و معظم له در خصوص عزت شهدای راه امنیت و جایگاه شهدای مرزبانی بیاناتی فرمودند؛ امیدواریم برنامه های دیدار خانواده شهدای ناجا با حضرت آقا ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به وجود مراکز تفریحی ناجا گفت: برنامه هایی برای استفاده خانواده معظم شهدای نیروی انتظامی از این مراکز تفریحی در دستور کار است و دنبال می شود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه همکارانم در تمام ایام سال برای آرامش و آسایش مردم تلاش می کنند به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی در بحث تأمین امنیت انتخابات وظیفه خود را به نحو احسن انجام داد .

سردار اشتری با اشاره به شب های قدر گفت: بعد از حادثه 17 خرداد یک نگرانی وجود داشت که شاید در مراسم شب ها ی قدر اتفاقاتی رخ دهد اما به لطف الهی، نیروی انتظامی در تأمین امنیت و نظم مراسم نقش بسزایی داشت.

فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر