کد خبر: 503218 A

رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: سازمان میراث‌فرهنگی به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوست.

به‌گزارش ایلنا، پوریا سوری رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز چهارشنبه 31 خرداد 96، با اشاره به راه‌اندازی سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و ثبت تعدادی از دستگاه‌های دولتی در این سامانه، اعلام کرد: «هم‌اکنون سازمان میراث‌فرهنگی نیز به عضویت این سامانه درآمده و افراد برای ارتباط‌گیری هرچه راحت‌تر با این سازمان می‌توانند به این سامانه مراجعه کنند.»

او افزود: در این سامانه که قرار است تمام دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و استانداری‌های سراسر کشور به‌عضویت درآیند، اطلاعات مرتبط با هر سازمان ثبت شده و افراد برای ارتباط‌گیری مناسب‌تر و راحت‌تر با هر دستگاهی می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

سوری ادامه داد: هر فرد متقاضی با ورود به این سامانه می‌تواند به بخش مخصوص سازمان موردنظر برود و مسائل خود را پیگیری کند. در این سامانه فرمی طراحی شده که فرد متقاضی آن را پُر و از طریق سامانه به دستگاه موردنظر ارسال می‌کند.

رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با بیان اینکه در این سامانه ازسوی هر دستگاه دولتی یک رابط و نماینده معرفی شده است، افزود: نماینده هر دستگاه بعد از دریافت فرم موظف است ظرف مدت 10 روز به مسائل مطرح‌کرده ارباب‌رجوع در این فرم پاسخ دهد.

سوری در ادامه گفت: این سامانه هنوز به‌صورت رسمی رونمایی نشده و نسخه آزمایشی آن راه‌اندازی شده است تا بعد از پیوستن سایر دستگاه‌های دولتی به این سامانه، رسماً افتتاح شود.

سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر