کد خبر: 506393 A

محیط‌بانان میانکاله با همکاری نیروی انتظامی، یگان مرزبانی، دامداران و فعالان محیط زیست اقدام به کنترل عبور و مرور کلیه وسائل نقلیه به داخل پناهگاه حیات وحش میانکاله کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران، تالاب میانکاله از تالاب های مهم بین‌المللی تحت کنوانسیون رامسر و یکی از ۹ ذخیره گاه مهم زیست کره کشور محسوب می شود که هرساله تعداد بی شماری از پرندگان مهاجر جهت زمستان گذرانی و تابستان گذرانی  به این پناهگاه مهاجرت می کنند و از دیگر ویژگی های بارز این منطقه وجود پوشش خاصی از جنگل های جلگه ای مر بوط به دوران سوم زمین شناسی می باشد. بنابر این از لحاظ فون و فلور گیاهی و جانوری بسیار بی نظیر است.

لذا ورود بی‌حد و اندازه مسافران و گردشگران خارج از ظرفیت برد اکولوژیک آن پناهگاه تبعات جبران ناپذیری را نظیر تخریب و آسیب به پوشش گیاهی، ایجاد آتش سوزی های عمدی، کاهش امنیت منطقه به دلیل سر وصدای گردشگران، تخریب سواحل به دلیل حجم بالای تردد خودرو، حجم بالای زباله و پساب ناشی از ورود گرشگران و استفاده از ساحل و دریا برای شنا غیرمجاز که تلفات جانی را به دلیل  نبود امکانات و نیروهای غریق نجات و بروز شکار غیرمجاز را به همراه خواهد داشت.

در این راستا محیط بانان منطقه با همکاری نیروی انتظامی، یگان مرزبانی، دامداران، تشکل های مردم نهاد بهشهر و زاغمرز، اقدام به کنترل عبور و مرور کلیه وسائل نقلیه به داخل پناهگاه حیات وحش خصوصاً درروزهای پنجشنبه و جمعه کرده‌اند تا پناهگاه حیات وحش میانکاله مورد مدیریت دقیق تری قرارگیرد.

 

حیات وحش میانکاله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر