کد خبر: 506508 A

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل با هیئت بلند پایه اتحادیه اروپایی در وزارت علوم تحقیقات و فناوری دیدار و در خصوص نحوه ایجاد دفتر همکاری های علمی – فناوری ایران در اتحادیه اروپا گفتگو کردند.

به گزارش ایلنا، حسین سالار آملی در این ملاقات، ضمن استقبال از گسترش همکاری های علمی فناوری و آموزشی میان ایران و اتحادیه اروپا تاکید کرد که روند همکاری های دو طرف در این زمینه در مقایسه با سال های قبل پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.

هیئت بلند پایه اروپایی نیز که برای شرکت در دومین کارگروه همکاری های علمی فناوری و آموزشی عالی ایران و اتحادیه اروپا به تهران سفر کرده از گسترش همکاری ها با ایران استقبال کرد.

در این ملاقات که پیش از برگزاری دومین کارگروه مشترک برگزار شد، دو طرف مسیرهای قانونی برای گشایش دفتر همکاری های علمی و فناوری ایران واتحادیه اروپا را در بروکسل بررسی کردند و پیتر دروئل قائم مقام اداره کل تحقیقات و نوآوری کمیسون اروپا خواستار تقویت مشارکت ایران در برنامه چشم انداز ۲۰۲۰ اتحادیه اروپا شد.

وی همچنین از شروع روند برنامه ریزی برای برنامه جدید اتحادیه اروپا بعد از چشم انداز ۲۰۲۰ خبر داد. این مقام کمیسیون آموزش اتحادیه اروپایی همچنین از ایده ایجاد نقشه راه همکاری های ایران و اتحادیه اروپا در زمینه علوم فناوری و آموزش عالی استقبال کرد.

بعد از این ملاقات، دومین کمیسیون همکاری های علمی ایران و اتحادیه اروپا در حوزه علوم فناوری و آموزش عالی شروع به کارکرد.

اتحادیه اروپا ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر