کد خبر: 506525 A

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که مهر ماه امسال در کشور، ۸ میلیون نوآموز پیش‌دبستانی و دانش‌آموز ابتدایی راهی مدارس می‌شوند.

به گزارش ایلنا، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: آمار دقیق دانش‌آموزان مقطع پیش‌دبستانی و ابتدایی بعد از تکمیل مرحله ثبت‌نام دانش‌آموزان اعلام می‌شود اما برآورد ما این است که در سال تحصیلی جدید با افزایش جمعیت دانش‌آموزی در مقطع ابتدایی روبه‌رو شویم.

وی تصریح کرد: تمام تلاش ما و همکاران آموزش ابتدایی در استان‌ها این است تا بهترین امکانات و شایسته‌ترین فضا برای تحصیل دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی فراهم آید تا نسل آینده بتواند در فضای مناسب آموزش ببیند.

حکیم‌زاده ادامه داد: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که مهر ماه امسال در کشور ۸ میلیون نوآموز پیش دبستانی و دانش‌آموز ابتدایی راهی مدارس شوند که در حقیقت این تعداد بدنه اصلی آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به اقدامات خوب انجام شده در قالب طرح «انسداد مبادی بیسوادی» با همکاری معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: اقدامات بسیار خوبی با همکاری همه نهادها به ویژه رسانه‌ها آغاز شده تا با آگاه‌سازی خانواده‌ها، دانش‌آموزی از تحصیل باز نماند.

وی اضافه کرد: هدف‌گذاری‌ها به سمتی است که در مسیری حرکت کنیم تا در کشور در هیچ مقطع تحصیلی واجب‌التعلیمی خارج از مدرسه نماند و همه مشغول تحصیل و تهذیب باشند.

حکیم‌زاده به همکاری‌های خوب آموزش و پرورش با محیط زیست در باب طرح مسائل اساسی در حوزه زیست‌محیطی اشاره کرد و ادامه داد: ما تفاهم‌نامه‌های خوبی را با سازمان محیط زیست امضا کردیم تا در کتب درسی به ویژه در مقطع ابتدایی، آگاهی‌ها و آموزش‌های لازم در باب حفاظت محیط زیست به دانش‌آموزان ارائه شود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تغییرات کتب درسی بر اساس مسائل روز و تحولات علمی مد نظر است اما اینکه بخواهیم در تغییر کتب درسی تابع تصمیم‌های سیاسی باشیم و یا متناسب با تغییر دولت‌ها بخواهیم کتب درسی را عوض کنیم، چنین موضوعی اصلاً مطرح نیست.

وی گفت: تغییر کتب دانش‌آموزان براساس نیازسنجی‌ها و رویکردهای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی صورت می‌گیرد که امیدواریم در این حوزه بتوانیم با یک برنامه‌ریزی خوب، نسل آینده انقلاب اسلامی شایسته و در مسیری صحیح تربیت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش آموزش ابتدایی پیش دبستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر