کد خبر: 508636 A

مدیر کل مدارس غیردولتی:

مدیر کل مدارس غیردولتی گفت: قانون صراحت دارد و اعلام می‌کند که باید آن‌ها تابع قانون کار و تأمین اجتماعی باشند؛ در نتیجه فرهنگیان مدارس غیردولتی از مهر سال جاری شرایط مطلوب‌تری خواهند داشت.

به گزارش ایلنا، حسن مسعودی مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر درباره وضعیت بیمه معلمان مدارس غیر دولتی، اظهار داشت: اینکه گفته می شود، معلمان غیردولتی بیمه نیستند، خیلی صحت ندارد؛ ممکن است برخی فرهنگیان بیمه مورد نظر خود نباشند اما اینکه هیچ کدام از این افراد بیمه نباشند، این طور نیست.

وی با اشاره به اینکه قانون مدارس غیردولتی از اواخر سال گذشته دائمی شده است و موارد قبلی نقض شد، گفت:  آموزش و پرورش آیین‌نامه‌ای تهیه کرده و قصد دارد آن را به هیأت وزیران برساند که آیین‌نامه اجرایی مدارس غیردولتی است و در آن بحث بیمه نیز مطرح شده است.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان این مطلب که در ماده ۲۵ این آیین‌نامه مشخص شده که کارکنان تمام‌وقت فاقد پوشش بیمه‌ای حتماً باید از مزایای بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند، خاطرنشان کرد: قریب به ۲۰۰ هزار فرهنگی در مدارس غیردولتی مشغول هستند که تعداد کمی از این افراد معترض هستند.

مسعودی اضافه کرد: این کارکنان، کارکنان تمام‌وقت و پاره‌وقت هستند که نیروهای تمام‌وقت باید از مزایای کامل بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند و نیروهای پاره‌وقت نیز متناسب با ساعاتی که کار می‌کنند، بیمه شوند.

وی خاطرنشان کرد: در آیین‌نامه اجرایی مطرح کرده‌ایم که حتماً همه فرهنگیان که در مدارس غیردولتی کار می‌کنند با شروع سال تحصیلی جدید با هر شرایطی بیمه شوند. مؤسسان مدارس غیردولتی این افراد را بیمه می‌کنند؛ یعنی هر فرهنگی که در تمام روزهای هفته در مدرسه فعالیت می‌کند و به صورت تمام‌وقت است، بیمه کامل می‌شود و بقیه نیز متناسب با ساعاتی که در مدرسه کار می‌کنند بیمه می‌شوند که این قانون از سال تحصیلی جدید اجرا می‌شود.

مدیر کل مدارس غیردولتی افزود: قانون صراحت دارد و اعلام می‌کند که باید آن‌ها تابع قانون کار و تأمین اجتماعی باشند؛ در نتیجه از مهر سال جاری شرایط مطلوب‌تری خواهند داشت.

وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر