کد خبر: 508703 A

در حاشیه دهمین نشست جهانی مؤسسه 'ایبدو' ایتالیا، تفاهم نامه ای در زمینه توسعه طرح های جلوگیری و درمان بیماری دیابت بین پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با این موسسه منعقد شد.

به گزارش ایلنا، در پی سفر دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و هیات همراه وی به کشور ایتالیا، تفاهم نامه مشترکی بین این پژوهشگاه و مؤسسه 'ایبدو' ایتالیا (بنیاد پایش بیماری دیابت در ایتالیا ) منعقد شد. طبق این تفاهم نامه طرفین در راستای ایجاد یک شبکه گسترده برای توسعه طرح های جلوگیری و درمان بیماری دیابت همکاری می کنند.

طبق این تفاهم نامه پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با دانشگاه تورورگاتا رم و دانشگاه سی ینا فلورانس در زمینه پژوهش های بالینی همکاری خواهد کرد.

ارائه آموزش در زمینه دیابت از مواردی است که در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته و براین اساس با همکاری طرفین، افراد در هردوکشور آموزش خواهند دید.

همچنین براساس این تفاهم نامه دو طرف ضمن اتخاذ یک رویکرد نظام مند جهت مدیریت و گردآوری داده ها، در حوزه های مختلف مرتبط با دیابت با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

ایتالیا ایران دانشگاه علوم پزشکی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر