کد خبر: 508715 A

رئیس پلیس فتا پایتخت عنوان کرد؛

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: فردی که با طرح دوستی با فرزندان خانواده و در اختیار گرفتن عکس‌های خانوادگی، از افراد با هتک حیثیت، اخاذی می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد مهدی کاکوان افزود: در این پرونده متهم با طرح دوستی با فرزندان خانواده و اغفال وی به راحتی به تصاویر خصوصی خانواده دست یافته و با ارسال آنها برای خانواده ایجاد مزاحمت می کرد.

وی ادامه داد: با ارجاع پرونده شکایت خانمی به پلیس فتا، وی اظهار داشت که شخص ناشناسی در فضای مجازی از طریق یک خط که به ظاهر مربوط به ایران نیست مبادرت به ارسال پیام‌هایی با درخواست‌های نامتعارف وغیراخلاقی برای ایشان کرده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی بیان کرد متهم با نیت سوء و انتقام با اغفال فرزند شاکی از وی تصاویر نامناسبی اخذ کرده و آن تصاویر را برای شاکی ارسال کرده است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری عامل متهمی که با سوء‌استفاده از تصاویر پسر شاکی قصد آزار و اذیت داشت،خبر داد.

سرهنگ کاکوان گفت: با توجه به حساسیت موضوع با بررسی صورت گرفته با تلاش کارشناسان این پلیس در نهایت موفق به شناسایی متهم شده و با هماهنگی مقام قضایی متهم دستگیر شد.

وی افزود: متهم به بزه خود معترف و انگیزه را اختلاف با شاکیه عنوان کرد، رونده به همراه متهم به دادسرا ارسال شد.

سرهنگ کاکوان تاکید کرد: حتما به فرزندان خود در خصوص رعایت موارد ایمنی در فضای سایبر آموزش دهیم و به آنها یاد بدهیم که هیچ‌گونه اطلاعات، تصاویر و فیلم را در این فضا در اختیار دیگران نگذارند.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: پلیس فتا آماده رسیدگی به تمام شکایت‌ها در فضای مجازی است و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارشات مردمی آن را ثبت و از طریق مراجع قضایی آن را پیگیری کنید.

رییس پلیس فتا سرهنگ محمد مهدی کاکوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر