کد خبر: 508804 A

نوید ادهم:

دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش با بیان اینکه آموزش وپرورش دولت یازدهم بر اجرای سند تحول بنیادین الزام عملی دارند، گفت: اجرای سند تحول بنیادین در دولت یازدهم روند صعودی داشته است.

به گزارش ایلنا، پیش ازظهرامروز، مهدی نوید ادهم درگردهمایی یک روزه مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان‌های کشوردراردوگاه شهید باهنر تهران، اظهارکرد: دبیرخانه شورای عالی آموزش وپرورش، وظیفه نظارت بر حسن اجرای مصوبات و قوانین آموزش وپرورش و هم چنین تصویب قوانین لازم برای اجرای سند تحول بنیادین را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه درطول این سال‌ها، مسئولین آموزش وپرورش به دنبال ایجاد تغییر وتحول درآموزش و پرورش بوده‌اند، تصریح کرد: پس از تصویب سند تحول بنیادین، برای اجرای سند باید درکل کشور، عزم ملی ایجاد شود، زیرا اجرای آن فقط مطالبه درون آموزش وپرورش نیست، بلکه از بیرون از ساختار آموزش و پرورش هم شخصیت‌هایی نظیر مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، رئیس مجلس و دیگر نهاد‌ها نیز بر اجرای سند تأکید دارند.

نوید ادامه‌ داد: باید محتوای سند برای همگان تبیین شود، این امر در درون آموزش وپرورش با برگزاری دوره‌ها وکارگاه‌های آموزشی و در بیرون از این سیستم با برگزاری جلسات منظم امکان پذیر می‌باشد و می‌تواند یک گام به جلو در اجرای سند باشد.

دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش با بیان اینکه تمام زیرنظام‌های سند تحول بنیادین تدوین شده است، خاطرنشان کرد: براساس اینکه بدانیم کدام یک از اقدامات و برنامه‌های آموزشی در راستای اجرای سند تحول بنیادین شرکت می‌کند، باید به مفاهیمی مانند، «تمرکززدایی»، «مدرسه محوری»، «رویکردفرهنگی تربیتی»، «مشارکت پذیری» و «تنوع بخشی» در مسائل آموزشی در برنامه‌ها توجه کنیم.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر