کد خبر: 514404 A

وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح مرکز تصویر برداری پزشکی گرمسار:

وزیر بهداشت در سفر به استان سمنان، مرکز تصویر برداری پزشکی گرمسار را که توسط بخش خصوصی ساخته و تجهیز شده است را افتتاح کرد.

به گزارش ایلنا، سیدحسن هاشمی در حاشیه افتتاح این مرکز، با اشاره به پنجمین سفر خود به استان سمنان، گفت: خیلی خوشحالم که اقدامات بسیار خوبی در دولت اول دکتر روحانی در حوزه بهداشت و درمان کشور و از جمله این استان انجام شد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: خوشحالم که رییس جمهور، سراسر کشور را به یک چشم می‌بیند و سفارش وی برای رسیدگی به محرومان و مستضعفین، بیشتر از دیگران است و در استان سمنان نیز مناطقی وجود داشت که کمتر برخوردار بودند و هنوز هم هستند اما خوشبختانه چندین بیمارستان در این استان ساخته، تجهیزات مورد نیاز تامین و تعداد متخصصان دوبرابر شد و زیرساخت‌های بهداشتی آن، رو به گسترش است.

 هاشمی تاکید کرد: باید تلاش بیشتری شود تا وضعیت بهداشت و درمان کشور و از جمله استان سمنان، مطلوب‌تر شود و امیدواریم که طرح‌های بهداشتی و درمانی در شهرهای مختلف استان سمنان که شاهد افتتاح آن بودیم، مورد قبول درگاه الهی و رضایت مردم قرار بگیرد.

وزیر بهداشت از مرکز تصویربرداری پزشکی گرمسار به عنوان یکی از مجهز‌ترین مراکز تصویر برداری یاد کرد و گفت: خوشحالیم که بخش خصوصی به حوزه سلامت وارد شده و سرمایه خود را در این حوزه قرار می‌دهد اما باید تسهیلات بیشتری برای آن‌ها در نظر بگیریم.

هاشمی در پایان تصریح کرد: اقدامات ۴ سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان در حد توان دولت بود و مردم نیز به خوبی شرایط دولت اول دکتر روحانی را درک کردند و آگاه و همراه دولت هستند و نشانه آن، رای اعتماد مجدد به دکتر روحانی بود و این، می‌تواند ما را دوباره امیدوار کند که سلامت در دولت دوازدهم نیز از اولویت‌های اصلی دولت باشد و ما را تا رسیدن به نظام سلامت کارآمد، نزدیک کند.

گفتنی است مرکز تصویربرداری پزشکی گرمسار شامل بخش‌های سی تی اسکن،‌ام آر آی، رادیولوژی، سونوگرافی و ماموگرافی است که عملیات ساخت آن در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع در ۵ طبقه از سال ۹۲ آغاز شده بود و برای ساخت و تجهیز آن، ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و در آینده بنا است کلینیک تخصصی شبانه روزی شامل بخش‌های قلب، مغز، چشم و زیبایی و آزمایشگاه نیز به آن اضافه شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر