کد خبر: 514739 A

جواد افشاری خبر داد:

مدیرکل حقوقی وزارت بهداشت گفت: نظام حقوقی و قضایی کشور توهین به دیگران به‌ویژه توهین به اقشار مختلف را نمی‌پذیرد و نمونه بارز آن حکم اخیر درباره توهین به جامعه پزشکی است.

به گزارش ایلنا، در پی تهیه و پخش کلیپی در شبکه‌های اجتماعی توسط موسسه‌ای غیر مجاز علیه جامعه پزشکی کشور شکایتی توسط دفتر امور حقوقی وزارت‌بهداشت نزد مراجع قضایی ثبت و مورد پیگیری قرار گرفت.

جواد افشاری مدیرکل حقوقی وزارت‌بهداشت با بیان این مطلب گفت: با ارجاع موضوع از سوی بازپرس پرونده به پلیس‌فتا و شناسایی عامل تهیه‌ی کلیپ مزبور و انجام مراحل مقدماتی در دادسرا، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد که در نهایت پس از تشکیل جلسه رسیدگی و استماع اظهارات غیر موجه متهم و همچنین اقاریر نامبرده نسبت به ارتکاب اقدامات خلاف قانون یاد شده، بزهکاری وی در دادگاه مزبور محرز شناخته شده و نامبرده از باب توهین، به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری و از باب افترا، به تحمل یک‌سال حبس تعزیری در مرحله بدوی محکوم شد.

وی گفت: محکوم‌علیه مدتی پیش با تولید و انتشار کلیپی در فضای رسانه، در مصاحبه‌های صورت گرفته با افراد مورد نظر و استفاده از تعابیر دور از شان جامعه پزشکی، من غیر حق و ناروا عناوین مجرمانه‌ای را به تمام پزشکان کشور نسبت داده و حیثیت شغلی و اجتماعی پزشکان خدوم کشور را مورد هتاکی  قرار داد.

مدیر کل حقوقی وزرات بهداشت در ادامه با قدردانی از حضور و اقدام به موقع و موثر قوه‌قضاییه که با شناسایی و برخورد قاطع با عواملی که در فضای‌مجازی، موجبات وهن جامعه را نسبت به قاطبه پزشکان تلاشگر کشور فراهم کرده‌اند، گفت: هوشیاری و اقدام به‌هنگام نیروی انتظامی و قوه‌قضاییه در شناسایی و تعقیب و مجازات خاطیان را عامل ایجاد امنیت اجتماعی و مشوق بیش از پیش خدمتگزاران مردم عزیز در ارایه خدمات تخصصی می‌دانیم.

وزارت بهداشت جواد افشاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر