کد خبر: 518351 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران گفت: از مراکز ورزشی فعال در تهران 20 درصد دولتی و 80 درصد متعلق به شهرداری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رحمت‌الله حافظی، عضو شورای شهر تهران در جلسه علنی این شورا پس از اظهارات عبداللهی معاونت امور اجتماعی شهرداری بیان داشت: ظاهراً قرار است هر هفته یکی از معاونان شهرداری گزارشی را در رابطه با شهرداری اعلام کند اما باید براساس برنامه پنج‌ساله و بودجه مصوب، برنامه‌ها اعلام شود تا قابل بررسی باشد.

او افزود: 20 درصد مراکز ورزشی در شهر تهران دولتی و 80 درصد نیز متعلق به شهرداری است. طبق این گزارش 400 هزار نفر از شهروندان تهرانی از مراکز ورزشی متعلق به شهرداری استفاده می‌کنند. اگر جمعیت تهران را 8 میلیون نفر در نظر بگیریم 5 درصد از امکانات شهرداری در زمینه ورزشی استفاده می‌کنند و 95 درصد باقی مانده از بخش‌های دولتی و خصوصی استفاده می‌کنند و باید در این زمینه بازنگری کنیم.

او افزود: طبق برنامه پنج‌ساله شهرداری موظف است در حوزه آسیب‌های اجتماعی با همکاری سازمان‌های دولتی و غیردولتی تلاش‌های خود را در راستای از بین بردن آسیب‌های اجتماعی اعمال کند اما مصوبه آسیب اجتماعی که در تاریخ 28/8/90 ابلاغ شده است و 21 بند دارد چندان مورد توجه شهرداری نبوده است.همچنین بررسی نوسانات کیفیت زندگی در ابعاد مختلف و به علاوه بندهای دیگری که مصوبه شورا بوده است اجرایی نشده است و شهرداری گزارشی در رابطه با آن ارائه نکرده است.

حافظی در ادامه گفت: شناسایی کودکان آسیب‌دیده و آسیب‌پذیر در سال اول برنامه هم عملی نشده است و این موارد مقفول از برنامه پنج‌ساله است که مورد توجه واقع نشده است.

گفتنی است که در ادامه جلسه دوستی عضو دیگر شورای شهر چهارم بیان داشت: شهرداری در توسعه حسینیه‌ها و مراکز بهداشتی کار بزرگی انجام داده است. در رابطه با مساجد و کار فرهنگی آمار بالا است و شهرداری کارهای اساسی در این خصوص انجام داده است.

عضو شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر