کد خبر: 518498 A

زن جوان چند ساعت پس از سوار شدن بر خودروی چند پسر جوان بر اثر ضربات چاقو به کام مرگ فرو رفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ساعت ۲۳: ۴۵ مورخه ۰۶/۰۵/ ۱۳۹۶ از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ یک فقره درگیری منجر به جرح در منطقه اندرزگو – خیابان وطن‌پور به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد.

با حضور نزدیک‌ترین واحد گشت کلانتری در محل و در بررسی اظهارات شاهدان صحنه درگیری مشخص شد که سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ سفید رنگ اقدام به ضرب و جرح خانمی ۳۵ساله به هویت مشخص کرده و بلافاصله از محل متواری شدند.

مورخه ۰۷/۰۵/ ۱۳۹۶ و از طریق تیم پزشکی بیمارستان به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد که با وجود تمامی اقدامات بعمل آمده، مجروح صحنه ضرب و جرح به شدت جراحات وارده شده ناشی از اصابت جسم تیز فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در صحنه جنایت به تحقیق از شاهدان صحنه درگیری منجر به جنایت پرداختند؛ شاهدان در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که سرنشینان یک دستگاه خودرو ۲۰۶ سفید رنگ قصد سوار کردن مقتوله را داشتند که مقتول با آن‌ها درگیر شده و در ادامه سرنشینان پژو ۲۰۶ او را با ضربات متعدد چاقو (بنا بر اظهار نظر تیم پزشکی) مجروح و نهایتا از محل متواری شدند. یکی از شاهدان صحنه درگیری مقتول با سرنشینان پژو ۲۰۶ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ۲۳: ۳۰ مورخه ۰۶/۰۵/۱۳۹۶ متوجه صدای کمک خواستن خانمی از داخل خیابان شدم؛ زمانیکه از پنجره طبقه سوم به داخل خیابان نگاه کردم، خانم جوانی را دیدم که با سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ درگیر شده بود؛ بلافاصله به قصد کمک کردن به این خانم از ساختمان بیرون آمدیم اما سرنشینان ۲۰۶ از محل متواری شده بودند؛ خانم جوان غرق در خون، در کنار خیابان افتاده بود که بلافاصله موضوع را به پلیس و اورژانس اطلاع دادیم».

1396051015332079611544794

با آغاز تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با بررسی اموال مقتوله اطمینان پیدا کردند که سرنشیان پژو ۲۰۶ به قصد سرقت با مقتوله درگیر نشدند.

در ادامه اقدامات پلیسی و با شناسایی دوربین‌های مداربسته محدودهٔ درگیری، کارآگاهان با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی پژو ۲۰۶ سفید رنگ متواری شده از صحنه جنایت به شماره انتظامی ایران ۳۳/*** ق ۹۵ شدند.

با شناسایی مالک خودرو پژو ۲۰۶ در شهرستان ورامین بنام «غلامرضا. ت» (متولد ۱۳۷۵) در حین تردد در محدوده جنوب شرق تهران، در مورخه ۰۹/۰۵/ ۱۳۹۶ دستگیر، در‌‌ همان تحقیقات اولیه اعتراف کرد که بهمراه سه تن از دوستانش بنام‌های مبین، مهدی و مسعود قصد سوار کردن مقتوله به ماشین را داشتند که مقتوله در برابرشان مقاومت کرده و در ادامه وی را با ضربات متعدد چاقو از ناحیه ران پا و دست مجروح، با توجه به حضور مردم و اهالی در محل به سرعت از محل متواری شدند.

با اعتراف صریح غلامرضا. ت، مبین، مهدی و مسعود نیز در سه عملیات جداگانه دستگیر، به اداره دهم پلیس آگاهی تهران و اظهارات غلامرضا را تأیید کردند.

1396051015283681111544744

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات پلیسی در این پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته و متهمین پرونده صبح روز جاری (مورخه ۱۰/۰۵/ ۱۳۹۶) جهت صدور قرار قانونی به شعبه دوم بازپرسی دادسرای امور جنایی اعزام و قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده برای آن‌ها و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویزه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر