کد خبر: 521687 A

عضو منتخب شورای شهر تهران:

عضو منتخب شورای شهر تهران گفت: «حیات شبانه در تهران» باید در برنامه‌ شهردار آینده قرار بگیرد، زیرا این موضوع یکی از مسائل حساس گردشگری محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناهید خداکرمی در جلسه اعلام برنامه‌های کاندیداهای شهرداری تهران درباره مشارکت‌های اجتماعی و نقش مردم گفت: در همه جای دنیا برخی از امور برای اداره شهر به مردم واگذار می‌شود‌ به طور مثال یکی از روش‌های خوبی که در راستای این مسئله در سال‌های گذشته اجرا شد، تشکیل شورای عالی‌ها در سطح محلات است.

او ادامه داد: متاسفانه امروز فلسفه شورای عالی در حال تغییر است و تعریف درست و کاملی از جایگاه آنها وجود ندارد و توسط شهردارها پذیرش نشده است.

خداکرمی با اشاره به بحث ترافیک گفت: مردم شهر تهران ۲ تا ۳ ساعت در روز را صرف ترافیک می‌کنند که این موضوع مسائل روانی را در پی خواهد داشت و مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد کرده است که باید به آن توجه شود.

او همچنین درباره مسائلی مانند آلودگی هوا و مسائل محیط‌زیستی و خطوط مترو از مرعشی سوال کرد.

نظری عضو دیگر شورای پنجم نیز در پرسش از مرعشی درباره کارگیری جوانان گفت: فعالیت‌های صنفی و استفاده از جوانان از ضرورت‌هاست. جوان‌گرایی یعنی به دنبال افرادی برویم که در این ۱۲ سال به خصوص در جرگه اصلاح‌طلبان فرصت حضور در عرصه‌های مدیریتی نداشتند.

او درباره مراکز تاریخی گفت: برنامه حیات شبانه باید در برنامه‌ها قرار گیرد، زیرا این موضوع یکی از مسائل حساس گردشگری محسوب می‌شود. هم‌چنین موضوعات فنی و عمرانی هم باید مد نظر قرار گیرد.

این عضو منتخب شورای شهر تهران همچنین به فعالیت بیشتر سازمان‌های مردم نهاد نیز تاکید کرد.

 

شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر