کد خبر: 527847 A

رئیس سازمان نظام پزشکی:

رئیس سازمان نظام پزشکی با تاکید بر اینکه داروخانه بنگاه اقتصادی و تجاری نیست، گفت: جامعه داروسازی در چند سال اخیر و در حوزه سلامت بیشترین آسیب را متحمل شده است.

به گزترش ایلنا، دکتر علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در افتتاحیه شانزدهمین همایش سالانه انجمن علمى داروسازان ایران که امروز در مرکز همایش های رازی برگزار شد با بیان اینکه داروسازان به نقطه‌اى از دانش و مهارت رسیده اند که از افتخارات کشور محسوب مى شوند، گفت: داروسازان از پیشگام‌ترین و پیش غراولان در عرصه خودکفایی و خوداتکایی ملی هستند.

او ادامه داد: داروسازی ایران از نظر اهتمام به رعایت کیفیت و مسئولیت‌پذیری اجتماعی با وجود مشکلاتى که وجود داشت نیز موفق بوده است و چالش هاى این حوزه موجب وجود نقصی در این حوزه  نشده است.

زالى گفت: جامعه داروسازی از نظر تکثر و ابعاد مشکلات صنفی و حرفه‌اى در بین مجموعه حوزه‌های سلامت بیشترین آسیب را در چند سال اخیر متحمل شده است. یکى از چالش‌هایى که براى جامعه داروسازى رخ داد بحث شوراى رقابت بود که ما معتقدیم این طرز نگاه به سلامت آحاد جامعه مى تواند مخاطراتى ایجاد کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی افزود: داروخانه بنگاه اقتصادى و تجارى نیست و نگاه تجارى به آن درست نبوده، اگرچه بحث اقتصادى در داروخانه نیز مطرح است اما شاکله آن بنگاه اقتصادى نیست.

او ادامه داد: داروخانه ها بخشى از عرصه تشخیص و درمان در سلامت کشور است و سازمان نظام پزشکی درباره موضوع حریم داروخانه‌ها مطرح شده شورای رقابت نامه‌نگاری کرده و نقش خود را ایفا کرده است.

زالى گفت: ما نگران جایگاه کنونى داروسازان هستیم و جایگاه فعلی داروسازان در عرصه سلامت کشور نیاز جدی به بازنگری دارد. و آنچه هدف داروسازان و سازمان نظام پزشکى بود این است که داروساز باید در کسوت یک مشاور در بحث تشخیص و درمان ورود کند.

سازمان نظام پزشکی علیرضا زالی داروسازی همایش داروسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر