کد خبر: 530167 A

ولایتی در حاشیه نشست معاونان آموزشی دانشگاه آزاد:

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه امسال مجلس قانون سال 67 این دانشگاه را تایید کرده است، گفت: گمان نمی‌کنم هیچ‌کدام از رشته‌های دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم تایید نشود.

به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه نشست معاونان آموزشی دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران گفت: در باره تایید کد رشته محل‌های دانشگاه آزاد تعامل خوبی بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد شکل گرفته است و به تفاهمی در این زمینه نزدیک شده‌ایم.

ولایتی با اشاره به اینکه رئیس دانشگاه دیروز جلسه‌ای با سرپرست وزارت علوم داشته، گفت: در چند روز آینده اسامی کد رشته‌های توافق شده اعلام می‌شود و گمان نمی‌کنم در نهایت دچار مشکل شویم و کد رشته‌ای بدون تایید وزارت علوم داشته باشیم.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما منکر هدایت و رهبری وزارت علوم نیستیم و وزارت علوم برای ایجاد توازن بین دستگاه‌های آموزشی اقدام می‌کند و ما خوشبختانه در این زمینه به تفاهم رسیدیم.

ولایتی درباره اطلاعیه آخر وزارت علوم مبنی بر عدم تایید کد رشته‌های دانشگاه آزاد گفت: اینکه کسی بگوید کمیته سه نفره را قبول دارد یا نه، در اجرای مصوبه مجلس تغییری ایجاد نمی‌کند و نمی‌تواند مصوبه مجلس را نقض کند. چطور می‌توانند بگویند که قانونی که از سال ۶۷ تصویب و انجام شده است را قبول نداریم و در نظام جمهوری اسلامی ایران تداوم براساس قانون است و بی‌قانونی معنایی ندارد.

رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تیر امسال مجلس قانون سال ۶۷ را معتبر اعلام کرد و مصوبه دولت در سال ۶۹ نیز معتبر است، گفت: کد رشته‌های دانشگاه آزاد بر اساس تایید کمیته سه نفر متشکل از نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، نماینده وزارت علوم و نماینده دانشگاه آزاد معتبر است.

دانشگاه آزاد علی اکبر ولایتی تایید رشته های دانشگاه ازاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر