کد خبر: 530260 A

فرماندار ویژه آمل در گفتگو با ایلنا:

فرماندار ویژه آمل از ممنوعین دفن زباله در محل عمارت جاده هراز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دپو زباله جاده هراز بین شهر آمل و بابل  نزدیک به ۳۰ سال قدمت دارد و به گفته کارشناسان محیط زیست،  این مرکز دپو با حجم عظیم  شیرابه، همچون یک بمب ساعتی عمل می‌کند.

13

نزدیک به ۳۰ سال است،  شیرابه حجم عظیمی از زباله زیر این کوه جریان دارد و دو کیلومتر پایین‌تر از این غده سرطانی، سد هراز در حال تکمیل است. گفته می‌شود با وجود این حجم شیرابه  سلامت آب پشت سد را به هیچ عنوان نمی‌توان تضمین کرد و در صورت احداث و راه‌اندازی سد، آب پشتش فقط فاضلاب  خواهد بود.

6

بحران دپو زباله در کل استان مازندران و گیلان جریان دارد و رئیس سازمان محیط‌زیست عیسی کلانتری پیش از این اعلام کرده بود که شخص رئیس جمهور برای حل معضل دفع زباله در شمال کشور دستور صادر کرده است. با این حال به نظر می‌رسد فشار رسانه‌ها بالاخره کار خود را کرد و دیروز با دستور علی طالبی، دادستان مازندارن، دفن زباله در محل عمارت جاده هراز ممنوع اعلام شد.

 جعفر رسولی (معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، ضمن تایید این خبر گفت: با دستور دادستان جلوی دپوی زباله در محل عمارت جاده هراز گرفته شد اما علتش باید از خود دادستانی پرسیده شود.

فرماندار ویژه آمل در پاسخ به این سوال که این حکم چه زمانی صادر شده است، ادامه داد: این خبر دیروز به من رسیده است. با این حال اطلاعی از اینکه دادستانی چگونه می‌خواهد جلوی دپو زباله را بگیرد، ندارم.

استان مازندران جاده رسانه زباله گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر