کد خبر: 530568 A

براساس تفاهم‌نامه آموزش و پرورش با بانک قرض‌الحسنه به مدارس شبانه‌روزی با اولویت مناطق محروم یک میلیارد و ۵۰۰هزار تومان بسته حمایتی تعلق می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان یک بانک قرض الحسنه و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با حضور علی زرافشان (معاون آموزش متوسطه) و مرتضی اکبری (مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران) در ساختمان شهید بهشتی، برگزار شد.

براساس این تفاهم نامه، بانک قرض‌الحسنه برای حمایت از دانش آموزان مدارس شبانه‌روزی با اولویت مناطق محروم، مبلغ ۱۵ میلیارد ریال کمک را در قالب بسته‌های حمایتی موردنیاز به این دانش آموزان، اهدا می‌کند.

در بند ۵ این تفاهم نامه آمده است؛ اقلام موردنیاز دانش آموزان در دو عنوان؛ بسته اول شامل کوله (کیف)، گرمکن ورزشی، کفش ورزشی به ارزش ۵ میلیارد ریال و بسته دوم؛ کوله (کیف)، حوله، دفترچه، خودکار، مسواک و خمیردندان به ارزش ۱۰ میلیارد ریال است که بانک قرض الحسنه متعهد است در مدت ۶ ماه، به دانش آموزان ارائه دهد.

براساس بند (۶) این تفاهم نامه؛ طرفین توافق کردند، درخصوص انجام فعالیت‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی فی‌مابین تعاملات لازم صورت پذیرد، بدیهی است در باره سازوکار و نحوه انجام فعالیت‌های تبلیغاتی، در کمیته مشترک متشکل از نمایندگان دو طرف طی صورتجلسه‌ای تصمیم‌گیری خواهد شد.

 این تفاهم نامه در ۸ بند به امضای علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش و مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسید.

توسعه عدالت آموزشی از برنامه‌های ویژه آموزش وپرورش دولت دوازدهم است

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه امضای تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش با سایر بخش‌های کشور در جهت استفاده از ظرفیت‌های کشور در جهت توسعه آموزش وپرورش است، گفت: توسعه عدالت آموزشی از برنامه‌های ویژه آموزش وپرورش دولت دوازدهم است.

او ادامه داد: امضای تفاهم نامه همکاری میان آموزش وپرورش و بانک قرض الحسنه مهر ایران در همین راستا، ارزیابی می‌شود و از این بابت از این نهاد پولی کشور، سپاسگزارم.

زرافشان افزود: این بانک ضمن اینکه کمک به اقشار محروم کشور را از وظایف ذاتی خود تعریف کرد، با این تفاهم نامه،حضور جدی‌تری در عرصه کمک به آموزش وپرورش در برنامه های خود قرار داده است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش وپرورش گفت: بخش بزرگی از برنامه‌های آموزش و پرورش، توجه به دانش آموزان مناطق محروم و روستایی به ویژه دانش آموزان مدارس شبانه روزی است.

او افزود: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ هزار دانش آموز روستایی و مناطق محروم در مدارس شبانه روزی تحصیل می‌کنند که سطح برنامه‌های آموزشی در این نوع مدارس از استانداردهای خوبی برخوردار است به طوری که در جشنواره تقدیر از دانش آموزان برگزیده مدارس شبانه روزی معلوم شد که دو نفر از استادان برجسته رشته‌های پزشکی از دانش آموزان فارغ‌التحصیل این نوع مدارس بوده‌اند.

توزیع سبد کالا در مدارس شبانه روزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر