کد خبر: 536813 A

بزهکار ۲۶ ساله در گفت‌وگو با ایلنا:

محسن به اتهامات مختلفی از جمله لواط، درگیری و قتل بازداشت شده است. درباره علت آخرین درگیری‌اش می‌گوید: «۷ تا برادر هستند؛ که مدام از خودشون تعریف می‌کنند، کُری زیاد می‌خواندند، من هم با آنها دعوا کردم. مقصر آن‌ها بودند؛ مدام از خودشان تعریف می‌کنند.»

به گزارش خبرنگار ایلنا، ظهور اراذل و اوباش در یک جامعه نشان از یک معضل اجتماعی است. آنها به عنوان افراد منحرف ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی را نادیده گرفته و بر خلاف آن عمل می‌کنند. این افراد با تکرار رفتارهای انحرافی و بزهکارانه خود زمینه سلب امنیت اخلاقی و اجتماعی در یک جامعه را بوجود می‌آورند. پلیس تهران بزرگ در هفته‌های اخیر در یک عملیات گسترده به محلاتی که پاتوق اراذل و اوباش بود، یورش برده و ۲۱۳ نفر از افرادی که دارای جرایمی مانند تخریب اموال عمومی، عربده‌کشی، درگیری مسلحانه، ایجاد مزاحمت، نگهداری خرید و فروش سلاح بودند را دستگیر کرد. ما با محسن یکی از این افراد دستگیر شده به گفت‌وگو نشستیم.

روی بدن محسن علاوه بر خالکوبی‌های متعدد بیش از ۲۰ اثر چاقو دیده می‌شود. ۲۶ ساله است، اما ۴ بار سابقه زندان دارد و از ۱۹ سالگی به زندان رفته، یکی از اتهاماتش آزار یک پسر ۱۴ ساله است که به قول خودش تبرئه شده، اما دوباره به دلیل مرگ مشکوک همان نوجوان و شکایت خانواده متوفی به زندان افتاده و همچنان درگیر پرونده است. از او می‌پرسم الان به چه جرمی اینجا هست؟ می‌گوید: «چیزی خاصی نیست، ۷ تا برادر هستند؛ که مدام از خودشون تعریف می‌کنند، کُری زیاد می‌خواندند و دعوا راه می‌اندازند، من هم با آنها دعوا کردم.مقصر آن‌ها بودند؛ مدام از خودشان تعریف می‌کنند.»

 درباره جرائمی که مرتکب شدی بگو؟

در سال ۹۳ به جرم ضرب و شتم ۱۰ ماه به زندان رجایی شهر کرج رفتم.

بار دوم برای چی به زندان رفتی؟

درسال ۹۴ با یک پسر بچه دعوا کردم و بعد او ادعا کرد که من به او تعرض جنسی کردم و به پزشک قانونی رفت، اما نتیجه منفی بود و در دادگاه کیفری استان از اتهام تعرض تبرئه شدم اما به دلیل ضرب و شتم دادگاه حکم یکسال زندان و دیه تعیین کرد که هم حبس را کشیدم و هم دیه را پرداخت کردم.

می‌گن باعث قتل همان نوجوان شدی؟

اون پسر بچه به خاطر دوست دخترش خودکشی کرد. دختره هم بخاطر اون خودکشی کرد، اما زنده مونده بود و سرخاک پسره هم اومده بود به من ربطی ندارد.

88858585

چرا با آن نوجوان دعوا می‌کردی؟

ما هم محله‌ای بودیم، اما هیچ ارتباطی با هم نداشتیم.

پس چرا با او دعوا کردی؟

می‌گفتن اون پسر بچه میاد و با بچه‌ها دعوا می‌کنه. من هم باهاش دعوام شد. البته من از اون پرونده کلا تبرئه شدم.

الان برای چی اینجا هستی؟

به اتهام قتل اون پسره، اما هنوز تایید نشده و دعوا و درگیری در محله شاپور.

چه حکمی برات بریدن؟

یک ماه قرار بازداشت

تحصیلاتت چقدر است؟

سیکل

آخرین بار برای چی دعوا کردی؟

چیزی خاصی نبود ۷ تا برادر هستند که مدام از خودشون تعریف می‌کنند، کُری زیاد می‌خواندند و دعوا راه می‌اندازند، من هم با آنها دعوا کردم، مقصر آن‌ها بودند مدام از خودشان تعریف می‌کنند.

چون از خودشان تعریف می‌کنند، باید با آنها درگیر می‌شدی؟

آنها دعوا راه می‌اندازند. من کاری نداشتم.

آنها هم بازداشت شده‌اند؟

نه، چون آنها شکایت کردند.

وضعیت مالی‌ات چطور است؟

در مغازه روسری فروشی برادرم کار می‌کنم و از لحاظ مالی هم مشکلی ندارم.

چندبار سابقه زندان داری؟

سه بار، البته با این دفعه میشه ۴ بار.

چرا روی تنت خالکوبی کردی «بکش تا زنده بمانی»؟

تلخی عمر بشر حاصل بی‌تجربگی است. گاهی اوقات برای بودن باید کشت!

طرح دستگیری اراذل و اوباش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر